İlişkili Haberler

Malatya Erhaç Havalimanı'nda partililer tarafından karşılanan Kılıçdaroğlu, buradan Akçadağ'a geçerek ilçe meydanında seçim otobüsü üzerinden vatandaşlara seslendi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, ülkenin vatandaşların düşündüğünden daha da ağır bir krizin içerisinde olduğunu belirterek, "Kardeş kardeşe düşman olmaya başladı" dedi.

7 Haziran'da sandığa giderek oylarını kullandıklarını ve seçimlerini yaptıklarını anlatan Kılıçdaroğlu, "Şimdi 1 Kasım'da yeniden sandığa gideceğiz, neden? Vatandaş oyunu kullandı, niye bunu beğenmediniz? Neden koalisyon kurmadınız? Türkiye'yi bu ateş çemberinden çıkacak olan yine bu milletin azim ve kararlığı. 1 Kasım'da mutlaka ama mutlaka sandığa gitmeliyiz, oyumuzu kullanmalıyız" dedi.

"Söz veriyorum bu ülkeye barışı ve huzuru getireceğim" diyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

"Emekliye, Ramazan ve Kurban Bayramı'nda birer maaş ikramiye vereceğim. Taşerondan işçileri kurtaracağım, herkesin kadrosu olacak. Asgari ücret net bin 500 lira olacak. Annelere söz veriyorum, çocuklarınızı tam gün okula göndereceksiniz. Sabah okula akşam evine gelecek. Öğle yemeğini okulda öğretmenleriyle bedavaya yiyecekler. Beslenme çantası olmayacak. Ben onlar gibi 13 yıl da istemiyorum. Ben sizden sadece 4 yıl yetki istiyorum. Bakın bakalım bu ülke adam gibi nasıl yönetilirmiş, terör nasıl bitermiş, bu ülkeye huzur nasıl gelirmiş. Ben bunu vadediyorum size. Ben siyaseti kavga alanı olarak görmüyorum, siyaseti köşeyi dönme aracı olarak görmüyorum. Ben siyaseti vatandaşı soyma olarak görmüyorum, ben siyaseti vatandaşa hizmet etme aracı olarak görüyorum. Ben size hizmet etmek istiyorum."

Kılıçdaroğlu, siyasetin toplumu böldüğünü savunarak, "Birisi gelip size etnik kimlik üzerinden siyaset yapıyor. Etnik kimlik üzerinden siyaset yapmak toplumu ayrıştırmak, bölmek demektir. Bir başkası geliyor, inanç üzerinden siyaset yapıyor. İnanç üzerinden siyaset yapmak da toplumu bölmektir. Ben, insan Allah'ın yarattığı en değerli varlıktır kimliğiyle, inancıyla benim başımın üzeride yeri vardır" şeklinde konuştu.