İlişkili Haberler

Ankara'daki bombalı saldırıya siyasi partilerden de tepki geldi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, saldırıya ilişkin yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Türkiye’nin başkentinde, yurttaşlarımıza yönelik düzenlenen bombalı saldırı, 'ama' ve 'fakat' demeden lanetlenmesi gereken bir terör eylemidir. 

Bu menfur terör eylemini gerçekleştirenler ile saldırının arkasındaki güçler, toplumsal barış ve huzurumuzu bir kez daha hedef almıştır. Ancak köklü dayanışma, birlik ve beraberlik duygularına sahip milletimizin, ulaşılmak istenen hedefin önünde kararlılıkla duracağına inancım tamdır. 

Öte yandan CHP Merkez Yürütme Kurulu'nun da bugün terör gündemiyle toplanacağı öğrenildi.

MHP: HESABINI VERECEKLER

MHP Genel Başkanı Bahçeli, patlamaya ilişkin yaptığı saldırıda şu ifadeleri kullandı:

"17 Şubat’ta Merasim Sokak’taki terör saldırısından yaklaşık üç hafta sonra yeni bir saldırının daha vuku bulması iyi okunmalı, arkasındaki emel ve hedefler derinlemesine analiz edilmelidir.

Şunu bir defa herkes bilmelidir ki hiçbir terör saldırısı Türkiye’yi dize getiremeyecek, teslim alamayacaktır. Bahar ayıyla birlikte Türkiye'nin baştan ayağa karışacağını iddia eden hıyanet yuvaları rezil olmakla kalmayacaklar, bunun hesabını da vereceklerdir. Türk milleti, zalimlerin planlarına, fitnecilerin hesaplarına ve ölüm tacirlerinin projelerine karşı yekvücuttur."

HDP'DEN KINAMA

Saldırıya ilişkin HDP'den de bir açıklama geldi. Açıklamada, "Halkımıza yaşatılan bütün bu acıların bizleri kardeşlik duygularından uzaklaştıramayacağını ifade ediyor, saldırıyı bir kez daha en sert şekilde kınıyoruz" ifadeleri kullanıldı. 

MECLİS BAŞKANI KAHRAMAN: ACIMIZ BÜYÜKTÜR

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Ankara'daki terör saldırısına ilişkin yayımladığı mesajında, terörizm yoluyla ülkeye zarar vermek ve halkı korku ve tedirginliğe sürükleyerek devlete olan güvenini sarsmak isteyen hain odakların, yeni bir alçakça saldırısına maruz kalmış olmanın üzüntüsü içinde olduklarını belirtti. 

Kahraman, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Milletimizi kamplara bölmek, devletimiz ile halkımızı karşı karşıya getirmek isteyen malum düşmanlarımızın bu tür aşağılık yollara tevessül etmeleri gerçekte acziyetlerinin göstergesidir. Bu tür eylemlerle devlet kurumlarımızın özgüvenini, uyumlu çalışma düzenini ve birlik ve bütünlüğünüzü sarsmaya, ülke siyasetine yön vermeye çalışan menfur odaklar gereken cevabı alacaklardır. Acımız ve öfkemiz büyüktür, fakat geçmişte pek çok badireyi atlatmış olan devletimiz ve milletimiz böylesi saldırılar karşısında infiale kapılmama basireti, metaneti ve tecrübesine sahiptir. Bu meşum saldırıda vefat eden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve yaralılarımıza acil şifalar diliyorum."