Siyasilerin 'alkış karnesi' ortalığı karıştırdı

TOBB'un bugünkü Genel Kurulu'nun hemen ardından Başkan Rifat Hisarcıklıoğlu'nun şahsi twitter hesabından atılan Tweet'ler ortalığı karıştırdı.

16.05.2011 - 18:12

Siyasilerin 'alkış karnesi' ortalığı karıştırdı

RHisarciklioglu: Başbakan 45 dakika konuştu 24 kez alkış aldı, Kılıçdaroğlu 35 dakika konuştu 27 kez alkışlandı... Anketler yanılacak gibi gözüküyor... Bu yazılanların ardından TOBB'dan açıklama geldi: "Şifre kırıldı, hesap ele geçirildi".

Önce Kılıçdaroğlu'nun daha fazla alkış aldığı yazılan Tweet'in hemen ardından "Anketler yanılacak gibi gözüküyor" denildi. Ancak bu Tweet'lerden yaklaşık 5 dakika sonra "Sistemde bir yanlışlık var. Bizim tarafımızdan yazılmamıştır" denildi.

Habertürk sitesinde yer alan habere göre Hisarcıklıoğlu'nun şahsi hesabından atılan twitler şöyle:

RHisarciklioglu: Başbakan TOBB Genel Kurulunda 45 dakika konuştu 24 kez alkış aldı, Kemal Kılıçdaroğlu 35 dakika konuştu 27 kez alkışlandı.

RHisarciklioglu: Dört yıldır TOBB Genel Kuruluna katılıyorum, ilk kez böyle bir sey gördüm. Anketler yanılacak gibi gözüküyor.

RHisarciklioglu: Sistemde bir yanlışlık var. Bizim tarafımızdan yazılmamıştır.

Ardından atılan bir başka Tweet'te de "Az önceki Tweet tarafımızdan yazılmamıştır. Hesabın şifresi tarafımız dışında kullanılmıştır" denildi.

TOBB'DAN AÇIKLAMA GELDİ
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), bugün TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nun twitter hesabına dışarıdan müdahalede bulunulduğunu, şifresi kırılarak kendi bilgisi dışında gerçeği yansıtmayan bir takım twittler yayınlandığını bildirdi.

TOBB'dan yapılan yazılı açıklamada, şöyle denildi:

''Bugün TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu'nun twitter hesabına dışarıdan müdahalede bulunularak, şifresi kırılarak kendi bilgisi dışında gerçeği yansıtmayan bir takım twittler yayınlanmıştır. Bu twittlerin Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu'nun görüşlerini yansıtmadığını kamuoyuna duyururuz.''

TOBB'un bugün yapılan 66. Genel Kurulu'na katılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşmalarının alkışlanma sayıları ve genel kuruldaki görünüme ilişkin, Hisarcıklıoğlu'nun twitter hesabında bazı twittler yayınlanmıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...