'Sizin söyleminizle terörist başını çıkartmayız'

AK Parti’nin Kızılcahamam kampında konuşan Başbakan Erdoğan, ''Ölüm orucu yok. Bunu şantaja dönüştürmeyiz. Sizin söyleminizle terörist başını çıkartmayız'' dedi.

Haberler 03.11.2012 - 11:36

'Sizin söyleminizle terörist başını çıkartmayız'

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Kızılcahamam'da 2 gün sürecek olan 19. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nın açılışında konuşma yaptı.

Açlık grevleri ile ilgili raporları takip ettiklerini belirten Başbakan Erdoğan, ''Ölüm orucu yok. Açlık grevleri ile ilgili raporları alıyoruz. Bir taraftan açlık grevine göndereceksin. Sonra kuzu kebabı yiyeceksin. Bunu şantaja dönüştürmeyiz. Sizin söyleminizle terörist başını çıkartmayız'' dedi.

Terörist başının ailesi ve akrabaları ile istediği zaman görüşebileceğini ifade eden Başbakan Erdoğan, ''Burada hiçbir sıkıntı yok ancak avukatların görüşmesini bir kenara koyalım'' diye konuştu.

'CHP’NİN MİLLİ İRADEYLE DERDİ VAR'
CHP’nin demokrasi düşmanlığına laikliği kalkan yaptığını belirten Başbakan Erdoğan, ''Bunların milli iradeyle derdi var. Darbelere alkış tutmak, ordudan medet ummak CHP’nin değişmeyen tutumudur'' ifadelerini kullandı.

'YURTLARA ÜCRETSİZ İNTERNET'
Konuşmasının devamında eğitimde yeni bir dönem başlattıklarını ifade eden Başbakan Erdoğan, ‘’İnternet kullanımının tüm yurtlarda ücretsiz olmasını sağlamak için adım atıldı. Burs ve kredi yardımlarını arttıracağız’’ dedi.

'TERÖRÜN FATURASI 300-350 KATRİLYON'
Terörün ’ye faturası 300-350 katrilyon lira olduğunu belirten Başbakan Erdoğan, konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı:

''Terör olaylarının sivil siyasetin zayıf kalmasında önemi var. Terörün Türkiye’ye faturası 300-350 katrilyon liradır. Terör örgütleri bölgeye hizmetlerimizi engelliyor. Ama biz yola devam ediyoruz. Kürt kardeşlerim bölücü terör örgütü ile arasına duvar örmelidir.

3 Kasım tarihi sadece AK Parti için değil bütün milletimiz için yeni bir başlangıç oldu. Verdiğimiz sözleri aynen yerine getirdik. Milletimizin çizdiği rotada yolumuza devam edeceğiz.

AK Parti, Selçuklu coğrafyasının, 4 kıtaya yayılan 600 yıllık Osmanlı Devleti'nin, 89 yıllık Cumhuriyetimizin birikimi üzerinde yükselmiş bir siyasi harekettir.

Altını çizerek bir kez daha ifade ediyorum. AK Parti bir gönül bir ekip hareketi olarak ortaya çıktı. AK Parti ailesinin en önemli özelliği gönül bağıyla birbirlerine bağlı olmalarıdır.

Bu çatının altında yalanı ve kandırmacılığı bulamazsınız. Çünkü biz sadece eserlerimizle bu dünyaya damgamızı vurmayı hedefliyoruz.

3 Kasım’da ortaya çıkan sonuç sadece AK Parti’nin bir başarısı değildir. 3 Kasım tarihi milletin kötü gidişe dur demesidir. Darbeci zihniyet gitti. İleri demokrasiye inanan bir anlayış geldi. Millete hizmet edenler geldi.

Marmaray’ı 29 Ekim 2013’te açacağız. Marmaray sadece Türkiye’de değil dünyada da ses getirecek.

Hızlı trenlerle ilgili malzemeleri ülkemizde üretmeye başladık. Ankara’da modern bir hızlı tren garı inşa ediyoruz. Mevcut demiryollarını yeniliyoruz.

Almanya seyahatimizde Merkel bana şunu teklif etti, 'Lufthansa ile Türk Hava Yolları'nı ortak işletmeciliğe sokalım'. 'Tamam' dedim. Zaten bizim de şu anda projelerimizin içinde var ve Türk Hava Yollarımız ile Lufthansa böyle bir müşterek adım inşallah atacağız.

Tarım sigortası ile çiftçilere doğal afetlere karşı koruma sağladık. Tohum ithal eden Türkiye bugün 66 ülkeye tohum ihraç ediyor. İçme suyu olmayan 4 bin köyümüze şebeke kurduk.''

Sayfa Yükleniyor...