iPhone 5’in 12 Eylül’de tanıtılacağının kesinleşmesinin ardından, yeni nesil iPhone hakkında geride kalan birkaç gün içinde yeni sızıntı yaşanması olasılığı çok düşük. Bu sebeple olacak ki, Apple’ın iPhone 5 etkinliğine ait davetiyeleri yayımlamasının ertesi gününde bu sefer ‘iPad mini’nin arka paneline ait fotoğlar internete sızdı.

iPhone 5’in ardından tanıtılması beklenen 7.85 inç (19.9 cm) ekran genişliğine sahip iPad’lerin arka paneline ait olduğu iddia edilen fotoğraflar, Çin’in digi.163 (nam-ı diğer nowhereelse.fr) sitesinde yayımlandı.

FARKLILIKLAR VAR
Apple Insider, alüminyum panelin fotoğrafların, cihaza ait geçmişte yaşanan sızıntılara benzerlik gösterdiğini ancak yakından bakıldığında bazı farklılıkların göze çarptığını belirtti.

Bu farklılıklardan bir tanesi, cihazın alt kısmında dock girişi ve yeniden konumlandırılacak hoparlörlerin yanında yer alması beklenen kulaklık girişlerinin yer değiştirmiş olması. Kulaklıkar panelin yukarısında yer bulurken, kameranın yeri panelin en kenarında görülüyor.

AppleInsider, kameranın yanındak bir diğer deliğin ne amaca hizmet ettiğinin bilinmediğine de dikkat çekti. Panel üzerine sesi azaltma/artırma tuşları, açma tuşu, hoparlörler ve dock girişi boşluğu da görülüyor. AppleInsider, yeni fotoğrafların eskisiyle örtüşmemesinin sebebi olarak, ya tasarımda bir değişikliğe gidildiğini ya da önceki fotoğrafların sahte olmasını gösterdi.

iPad Mini’nin, Ekim ayında tanıtılması bekleniyor.Söylentilere göre, Apple, yeni iPad’ini iPod Touch kalınlığında üretmek istiyor.