Tüm zamanların en önemli gitaristlerinden biri olan ve Türkiye’ye uzun yıllardır gelmesi merakla beklenen Slash, yeni projesi “SLASH Featuring Myles Kennedy & The Conspirators” ile Pozitif Live organizasyonuyla ve Radyo Eksen'in katkılarıyla 2 Şubat Cumartesi günü Küçükçiftlik Park’ta hayranlarının karşısında olacak. Biletleri biletix.com ve tüm Biletix gişelerinden temin edebilirsiniz.

Guns N' Roses’ın Axl Rose’la birlikte en popüler figürü olan ve “süper grup” Velvet Revolver’da da yer alan sanatçı; 2012 Mayıs ayında çıkan solo albümü “Apocalyptic Love” da rock dünyasının ikonik isimlerinden, Alter Bridge grubunun vokalisti Myles Kennedy ile birlikte çalıştı. Slash son yıllarda solo kariyeriyle ve yeni projesi “Slash Feat. Myles Kennedy & The Conspirators” ile sevenlerine yepyeni ve harika rock parçaları sunmaya devam ediyor.

80'lerin sonu ve 90'ların başlarında müzik dünyasını sallayan Guns N' Roses'ın yıldız gitaristi, Gibson Les Paul marka gitarı, kıvırcık saçları, ve fötr şapkasıyla özdeşleşmiş, kuşkusuz bunlardan ayrı düşünülemez biri haline gelmiştir. Genç yaşta gitar çalmaya başlayan Slash, müzik hayatında başta Eric Clapton ve Jimi Hendrix olmak üzere pek çok blues gitaristinden etkilenmiş ve yazdığı sololarda da bunu müziğine yansıtmıştır. Michael Jackson, Fergie, Ozzy Osbourne gibi ünlü isimlerle beraber projelerde yer alan Slash ayrıca “Guitar World” gibi dünyaca ünlü gitar dergilerinde, her türlü müzik yayın organında yer almış; gelmiş geçmiş en iyi gitaristlerden biri olarak kabul edilmektedir.

Eleştirmenler tarafından da dünyanın en iyi gitaristlerinden biri olarak tanımlanan Slash’in “November Rain” adlı solosu “Guitar World” tarafından en iyi 100 gitar solosu listesinde 6. sırada yer aldı. Ayrıca 2012 Nisan ayında Guns N’ Roses’un diğer üyeleriyle beraber Rock and Roll Hall of Fame müzesine girmeye hak kazandı.

Slash Hakkında Bilmedikleriniz:

- Annesi Ola Hudson, 70'lerin glam rock yıldızı David Bowie'nin kostümlerini tasarlamaktaydı.

- Slash, lise yıllarının sonlarında günde 12 saat gitar çalışıyordu.

- Michael Jackson'a bir çok parçasında, albümünde ve konserinde eşlik etti.

- Slash şu anda eşi Perla Ferrar ve iki oğlu; London ve Cash ile Beverly Hills'de yaşıyor.

- "Guitar Hero III: Legends of Rock" adlı oyunda Slash'e yer verilmiştir.

- Japonya konserinde imza attığı muhteşem solo (The Godfather Theme) unutulmazlar listesine girmiştir. Büyük bir Godfather hayranı olması bu soloya ilham vermiştir.

- Çaldığı ilk şarkı Deep Purple’ın “Smoke on the Water”ıydı.

- Kendine ait yaklaşık 100 gitarı bulunmakta.

- The Simpsons çizgi filmindeki Otto karakteri Slash’ten esinlenilerek yaratılmıştır.

- Etkilendiği sanatçılar: Aerosmith, Cheap Trick, Black Sabbath, The Who, Led Zeppelin, UFO, The Rolling Stones, Queen, Cream, The Stooges, Fear, Nazareth, Jeff Beck, Rory Gallagher, Ted Nugent, Jimi Hendrix, B.B. King, Chuck Berry, Alice In Chains, Tool, Rage Against The Machine

- Favori albümü: Rocks (Aerosmith).

- İlk çaldığı enstrüman davuldur.

- Çocuklarıyla lego yapmaktan hoşlanır.

- Amerika’da yaşıyor olmasaydı, İspanya’da yaşamak isterdi.