Slogan atan kızını tokatladı

Samsun'da görevli memurun çalışmasını engellemek iddiasıyla gözaltına alınan üniversite öğrencisi Demet B. adliyeye sevki sırasında, slogan atınca babası tokat attı.

01.12.2011 - 15:46

Slogan atan kızını tokatladı

Görevli memurun çalışmasını engellemek iddiasıyla gözaltına alınan Ondokuz Mayıs Üniversitesi Çevre Mühendisliği ikinci sınıf öğrencisi 19 yaşındaki Demet B. adliyeye sevki sırasında, 'ABD defol, füze kalkanı değil parasız eğitim istiyoruz' slogan attı. Bunun üzerine, Ankara'dan gelen babası 53 yaşındaki Celal B. de slogan atmasını engellemek için kızını tokatladı.

İddiaya göre NATO'nun Türkiye'ye konuşlandırmayı planladığı 'Füze Kalkanı' projesini protesto etmek isteyen Karadeniz Özgürlük Derneği Başkanı İlhan C. ile dernek üyesi olan Demet B. kaldırıma izinsiz olarak 'Füze kalkanı değil demokratik lise İstiyoruz' adlı stant açarak imza toplamaya başladı.

Cadde üzerinde görev yapan İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'nde görevli memurlar izinsiz olduğu gerekçesiyle standın kaldırılmasını istedi. Şüpheliler standı kaldırmamakta direnince, aralarında tartışma başladı. Zabıtaların şikayeti üzerine polis iki göstericiyi, görevli memurun görevini engellemek suçlamasıyla gözaltına aldı.

Polisteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından İlhan C. ve Demet B. bugün adliyeye sevk edildi. Polis aracından inen iki şüpheli adliye merdivenlerinden çıkarken 'ABD defol, füze kalkanı değil parasız eğitim istiyoruz' diye slogan atarak zafer işareti yaptı.

Bu sırada adliye önünde bekleyen Demet B.'nin Ankara'dan gelen babası emekli Celal B. kızına yanaşıp "bağırma" diyerek tokat atıp susturmak istedi. Daha sonra araya giren polis babayı kızının yanından uzaklaştırdı. Celal B. "Kızımın gözaltına alındığını öğrenince Ankara'dan otobüsle Samsun'a geldim. Kızım iyi bir öğrenciydi ve başarısından dolayı burs almıştı. Biz onu okusun diye gönderdik. Okulunu bitirdikten sonra siyaset yapsın" dedi.

İki şüpheli sevk edildikleri nöbetçi mahkeme tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Duruşmanın ardından Celal B ve kızı adliyeden birlikte ayrıldı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...