Şoför lokantaya, kamyon uçuruma

Konya’da bir dinlenme tesisinin önünde park edilen tavuk yüklü kamyonet, şoför tesiste çorba içerken ana yolu aşarak uçuruma yuvarlandı.

Anadolu Ajansı 27.03.2010 - 14:22

Alınan bilgiye göre, Seydişehir ilçesinde, canlı tavuk yüklü kamyonetin sürücüsü, lokantada çorba içtikten sonra dışarı çıktığında aracını park ettiği yerde bulamadı.

Kasasında 200 canlı tavuk bulunan aracın yaklaşık 50 metrelik uçuruma yuvarlandığını fark eden şoför, çalışanların şaşkın bakışları arasında sakin bir şekilde, ''Çok önemli değil... Ben daha sonra gelirim'' diyerek tesisten ayrıldı.

Tesis çalışanlarının olay yerine çağırdığı güvenlik güçleri, tavukların çoğunun telef olduğunu, 50 kadar canlı kalan tavuğun da çevreye dağıldığını belirledi.

ANA YOLU GEÇTİ
Bu arada, yönü ana yola dönük park edilen ve el freninin çekilmediği tahmin edilen aracın, tesisin park alanından hareketlenip Seydişehir-Antalya kara yolunu aştıktan sonra, yolun diğer tarafındaki kısmındaki uçuruma yuvarlandığı, Ankara'yı Konya üzerinden Antalya'ya bağlayan ve yoğun trafiği bulunduğu belirtilen yolda bir araca çarpmamasının olayın büyük bir şans olduğu ifade edildi.

Kamyonet sürücüsünün henüz tesise dönmediği, olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü bildirildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...