Şoföre biletsiz yolculardan dayak

Eskişehir'de bir halk otobüsü şoförü, araca biletsiz binmek isteğine karşı çıktığı özel güvenlikçilerle kavga ettiği sırada 4.5 metre yüksekliğindeki istinat duvarından düşerek öldü.

Anadolu Ajansı 23.02.2010 - 11:31

Ertuğrul Balcı'nın kullandığı 26 ED 307 plakalı özel halk otobüsü, yolcu almak için Arifiye Mahallesi Atatürk Bulvarı'ndaki durakta durdu.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nde özel güvenlik görevlisi olarak çalışan Engin Ö. ve Naci G., biletsiz otobüse bindi.

Şoför Ertuğrul Balcı, söz konusu 2 kişiyi bilet okutmaları konusunda uyardı. Bunun üzerine şoför Balcı ve özel güvenlik görevlileri Engin Ö. ve Naci G. arasında ''biletsiz otobüse binmek'' yüzünden kavga çıktı. Söz konusu 3 kişi otobüsten inip kavgaya yolda devam etti.

Bu sırada, şoför Balcı ve Engin Ö, kaldırımın kenarında 4,5 metre yüksekliğindeki istinat duvarından düştü. Üç çocuk babası şoför Balcı, olay yerinde yaşamını yitirdi.

Yeni emekli olduğu ve henüz ikramiyesini almadığı öğrenilen 50 yaşındaki Balcı'nın cesedi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Adli Tıp Birimine gönderildi.

Alkollü oldukları bildirilen şüpheliler Engin Ö. ve Naci G. ''kastı aşarak adam öldürmek'' suçundan gözaltına alındı.

Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...