Soğuk hava yurdu ne zaman terk edecek?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün haftalık raporuna göre Türkiye genelinde düşen hava sıcaklıklarının, perşembe gününden itibaren mevsim normalleri civarına çıkacağı tahmin ediliyor.

Haberler - ntv.com.tr 11.04.2022 - 17:23

Soğuk hava yurdu ne zaman terk edecek?

geneli Balkanlar üzerinden gelen soğuk hava dalgasının etkisi altına girdi. Özellikle iç ve batı kesimlerde hava sıcaklığı yaklaşık 10 derece azaldı.

Yurt geneli parçalı, yer yer çok bulutlu, Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu'nun batısı ile Erzurum, Muş, Kilis, Gaziantep, Adıyaman ve Diyarbakır çevrelerinde yağmur yağışı görülüyor.

Perşembe günü sıcaklıklar artacak. Perşembe günü sıcaklıklar artacak.

SICAKLIKLAR PERŞEMBE GÜNÜ ARTACAK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün (MGM), haftalık hava tahminine göre yağışlar perşembe gününe kadar devam edecek. 

Ülke genelinde mevsim normalleri altına düşen hava sıcaklıklarının Perşembe gününden itibaren artarak mevsim normalleri civarına çıkacağı tahmin ediliyor.

DOĞU KARADENİZ İÇİN KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

MGM, ayrıca Doğu Karadeniz'de akşam saatlerinde başlaması beklenen kuvvetli yağışlar için de uyarı da bulundu. Yağışların kıyı kesimlerde yağmur ve sağanak, iç ve yüksek kesimlerde ise kuvvetli karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

Aynı zamanda Van'ın güneyi ve Hakkari çevrelerinde beklenen fırtına nedeniyle oluşabilecek çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması uyarısı da yapıldı.

NTV uygulamasını indirin, gelişmelerden haberdar olun

google-play app-store Huawei App Gallery

Sayfa Yükleniyor...