Söğütözü’ndeki ceset askere aitmiş

Ankara’da geçen hafta bulunan cesedin Yozgat'ta askerlik yapan Fethiyeli Ramazan Sazboğaz'a ait olduğu belirlendi.

Haberler - Anadolu Ajansı 14.01.2010 - 16:54

Ankara’da 7 Ocak’ta Söğütözü Sakıp Sabancı Bulvarı'nın yanındaki su kanalında cesedi bulunan ve vücudunda çok sayıda bıçak yarası olan kişinin Yozgat'ta askerlik yapan, Muğla'nın Fethiye ilçesi nüfusuna kayıtlı 22 yaşındaki Ramazan Sazboğaz olduğu tespit edildi.

Cesedi bulunan kişinin kimliğinin, Adli Tıp Kurumu morgunda yapılan inceleme sonucu belirlendiği açıklandı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri katil zanlısı veya zanlılarının belirlenmesi için çalışmalarını sürdürülüyor.

Bu arada, cesedi bulunan Ramazan Sazboğaz'ın Fethiye'nin Kemer beldesine bağlı Bayır köyünde yaşayan ailesi, olayı köye gelen jandarma ekiplerinden öğrendi.

Baba Süleyman Sazboğaz'ın, oğlunun cesedini Adli Tıp Kurumu morgundan teslim almak üzere Ankara'ya gittiği bildirildi.

Oğlunun ölüm haberini alan anne Güler Sazboğaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 5 çocuğu olduğunu belirterek, ''Oğlumun askerliğinin bitmesine 4 ay kalmıştı. 3 Ocakta bizi arayarak izin aldığını ve Fethiye'ye gelmek üzere Ankara'da otogarda bulunduğunu söyledi'' dedi.

O günden sonra oğlundan haber alamadıklarını ifade eden anne Sazboğaz, ''Ayın 7'sinde cesedini bulmuşlar. Üzerindeki para, cüzdan ve telefonu almışlar. Oğlum erken terhis olabilmek için hiç izin kullanmamıştı. Çok iyi bir çocuktu, karıncayı bile incitmezdi'' diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...