Sokağa çıkan üç gence 12 bin 250 TL ceza (Sokağa çıkma cezası ne kadar?)

Bursa’da sokağa çıkma kısıtlamasına aldırış etmeyerek otomobil ile gezintiye çıkan 3 gence 12 bin 250 TL para cezası uygulandı. Ceza yiyen gençler, "Yasaktan haberimiz yoktu, gündemi takip etmemiz lazım, Allah sonumuzu hayır etsin" dedi.

Haberler - İHA 03.12.2020 - 08:47

Sokağa çıkan üç gence 12 bin 250 TL ceza (Sokağa çıkma cezası ne kadar?)

Olay, merkez Yıldırım ilçesi Davutdede Caddesi’nde meydana geldi.

Edinilen bilgiye göre, sokağa çıkma kısıtlaması sebebiyle uygulama noktası oluşturan polis ekipleri, bir otomobili durdurdu. Otomobildeki Engin Y., Yunus T. ve Ferhat Ç.’nin izin belgesi olmadığını ve maske takmadıklarının gören polis ekipleri 3 genci araçtan indirdi.

Gençlere ‘Sokağa Çıkma Kısıtlamasına Uymamak’ ve ‘Maske Takmamak’ suçundan toplamda 12 bin 250 TL para cezası uygulandı.

Ceza yedikten sonra ekiplere "Allah razı olsun" diye teşekkür eden gençler, "Yasaktan haberimiz yoktu, gündemi takip etmemiz lazım, Allah sonumuzu hayır etsin’’ dedi.

SOKAĞA ÇIKMA CEZASI NE KADAR

Coronavirüs önlemleri kapsamında alınan tedbirler doğrultusunda genelinde hafta içleri saat 21.00'dan sonra, hafta sonları ise tüm gün sokağa çıkma kısıtlaması uygulanıyor. Sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında sokağa çıkanlara ise 3186 TL ceza uygulanıyor.

Sayfa Yükleniyor...