"Sokak köpeklerinin yasalara uygun toplanmadığı" iddiasına inceleme

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü, Eyüpsultan'da sokak köpeklerinin yasalara uygun toplanmadığı iddialarına ilişkin inceleme başlatıldı.

Anadolu Ajansı 02.11.2017 - 16:30

"Sokak köpeklerinin yasalara uygun toplanmadığı" iddiasına inceleme

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü 1. Bölge Müdürü Resul Doğan, "Eyüpsultan'da sokak köpeklerinin yasalara uygun toplanmadığı" iddialarına ilişkin kendilerine ulaştırılan bilgi ve belgeler üzerine sahada gerekli inceleme ve araştırmaların başlatıldığını bildirdi.

Doğan, yaptığı yazılı açıklamada, "Eyüpsultan'da sokak köpeklerinin yasalara uygun toplanmadığı" iddiaları üzerine, "5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu'na aykırı bir şekilde hayvan itlafı ve ölümleriyle ilgili herhangi bir vakaya rastlamadıkları" şeklinde açıklama yaptıktan sonra kendilerine ihbarlar geldiğini belirtti.

Resul Doğan, "Elimizdeki çeşitli kaynaklardan ulaşan bazı görüntü, bilgi ve belgeler neticesinde ekiplerimizle birlikte sahada gerekli inceleme ve araştırmalar başlatılmıştır. 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu ve yönetmeliğe aykırı uygulamaların tespiti halinde gerekli yasal işlemler yapılacaktır" ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...