Kılıçaslan Mahallesi Sivas Caddesi'nde dershaneye giden Özlem Canpolat (13) ile Serap Esra Dağ (15), yolda yürüdükleri sırada başıboş gezen maymunun saldırısına uğradı.

Öğrencileri bacak ve kollarından ısırarak yaralayan maymun, daha sonra kaçtı.

Yaralanan öğrenciler, olay yerine gelen ambulansla Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılırken, vatandaşların ihbarı üzerine bölgeye gelen polis ve zabıta ekipleri, maymunun yakalanması için çalışma başlattı.

Kılıçaslan Mahallesi Molla Sokak'taki bir caminin bahçesine kaçan maymunu yakalamaya çalışan görevliler, zor anlar yaşadı. Mahalle sakinlerinin de yakalamak için seferber olduğu maymun, zabıta ekiplerince uyuşturucu iğneyle etkisiz hale getirildi.

Bayıltılan maymun, daha sonra Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin hayvan barınağına götürüldü.

'KÖPEK OLSA TAMAM AMA...'
Hastanede gazetecilere açıklama yapan yaralı öğrencilerden Esra Dağ, maymun tarafından ısırılmasının ilginç olduğunu belirterek, ''Köpek ya da kedi olsa tamam ama maymunun sokakta olması ilginç. Daha önce bu maymunu bir pet shopta görmüştüm'' dedi.

Dağ'ın annesi Nazmiye Dağ ise ''Kızımı dershaneye göndermiştim, sokakta maymun ısırıyor. Sahibi bulunursa şikayetçi olacağım'' diye konuştu.

Özlem Canpolat da maymunun ayağını ısırdığını dile getirdi.