Edinilen bilgiye göre “Hadi Ya” adli filmin ekibi Doğanbey’den Söke'ye götüren Burak Avcı yönetimindeki 34 SKT 33 plakalı minibüs, karşı yönden gelen ticari minibüse çarpmamak için direksiyon kırdı. Direksiyon hakimiyetini kaybeden minibüs yol kenarında şarampole düştü.

Şoför ve yanındaki şahıs aracı terk ederken, aracın alev aldığı görüldü. Jandarma ve itfaiyeye haber verilirken, olay yerine yakın noktada bulunan orman işletmeye ait bir arasöz de söndürme işlemine yardım etti. Yangın sonrasında minibüs ve içerisinde bulunan teknik eşyalar kullanılamaz hale gelirken, maddi hasarın büyük olduğu ifade edildi.

KAZAYLA İLGİLİ İDDİALAR KAFALARI KARIŞTIRDI 

Yanan minibüsü takip eden ve içinde oyuncuların bulunduğu ekip de olay yerinde şaşkınlıklarını gizleyemezken; bir diğer şaşkınlığı ise o civara İzmir’den ticari taksisiyle yolcu götüren taksi şoförü yaşadı. İsmi alınamayan ve olay yerine gelen ambulansta tedavi altına alınan taksi şoförü, İzmir Basmane’den aldığı Suriye uyruklu vatandaşları taşıdığını ifade etti.

Kaza mahalline yakın bir noktada 5 kişiyi bıraktığını belirten taksi şoförünün, olay yerinde ne aradığı anlaşılamadı. Olay yerinde iki adet ticari taksi, bir özel otomobil ve bir minibüsün daha olduğu, hatta yanan minibüsün bu araçlar yüzünden kaza yaptığı dahi iddia edildi ama bahse konu araçların hiçbirinin ortada olmaması kafaları karıştırdı. Heyecanlı iddialar ortaya atıldı, bu iddiaların gerçek olup olmadığını araştırmak ise Söke Jandarmasına kaldı. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.