İlişkili Haberler

Son dakika haberi! AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, İstanbul İl Seçim Kuruluna verdikleri dilekçe ile YSK'ye yapılan itirazlar sonuçlanana kadar İstanbul’da mazbata düzenlenmemesini talep ettiklerini söyledi.

İl Seçim Kuruluna başvuru sonrası AK Parti İstanbul İl Başkanlığında açıklama yapan Şenocak, seçimlerin iptal edilmesi için YSK'ye yapılan başvuru sonrası, İl Seçim Kuruluna mazbata düzenlenmemesine yönelik talepte bulunduklarını anlattı.

Şenocak, "İstanbul'da mazbatanın düzenlenmemesi noktasında İl Seçim Kurulundaki itirazımızı gerçekleştirdik. Kanunun bize vermiş olduğu hakkı kullanarak böyle bir talepte bulunduk. Şimdi, YSK'nin vereceği karara kadar, İstanbul'da mazbatanın düzenlenmemesini İl Seçim Kurulundan talep etmiş olduk." dedi.

İstanbul'da seçim sonuçlarının açıklanma sürecinin uzayabilme ihtimaline karşı böyle bir başvuru yaptıklarını söyleyen Şenocak, şunları kaydetti:

"Bu sürecin herhangi bir şekilde uzaması noktasında YSK'nin sürecini tam olarak bilemiyoruz. Maltepe de sayım devam eden bir ilçe. Bununla alakalı ne zaman biteceği tam olarak belli değil ama bittikten sonraki birleşme tutanağı neticeye bağlanma ihtimaline karşılık, biz de bu sürecin daha şeffaf bir şekilde yönetilebilmesi anlamında itirazımızı YSK'ye yaptığımız itirazın sonucu görülene kadar kanunun bize vermiş olduğu hakkı da kullanma ad