SON DAKİKA... Bakan Çavuşoğlu: Fırat'ın doğusundaki teröristleri temizlememizi kimse engelleyemez

SON DAKİKA HABERİ... Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Fırat'ın doğusundaki bu teröristleri yok etmemize ve temizlememize kimse engel olamaz" dedi.

Anadolu Ajansı 22.12.2018 - 17:14 | Son Güncelleme : 22.12.2018 - 17:39

SON DAKİKA... Bakan Çavuşoğlu: Fırat'ın doğusundaki teröristleri temizlememizi kimse engelleyemez

Son dakika haberi! Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Nasıl Fırat Kalkanı ile 4 binden fazla DAEŞ'li teröristi etkisiz hale getirdiysek, nasıl Afrin Operasyonu'nu kimse engelleyemediyse Fırat'ın doğusunda da bu teröristleri yok etmemize ve temizlememize kimse engel olamaz" dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Libya'nın başkenti Trablus'a gerçekleştirdiği resmi ziyaret kapsamında, Ulusal Mutabakat Hükümeti Dışişleri Bakanı Muhammed Tahir Siyala ile görüştü, ardından ortak basın toplantısı düzenlendi.

Bakan Çavuşoğlu, terör örgütü YPG/PKK'nın bazı temsilcilerinin bazı batı ülkelerinde temasları olduğu iddiasına ilişkin şunları söyledi:

"Eğer bu görüşmelerin amacı ABD çekildikten sonra YPG ve PKK'yı korumak içinse şunu unutmasınlar, nasıl Fırat Kalkanı ile 4 binden fazla DAEŞ'li teröristi etkisiz hale getirdiysek, nasıl Afrin Operasyonu'nu kimse engelleyemediyse Fırat'ın doğusunda da bu teröristleri yok etmemize ve nasıl Afrin'de dağlarda, çukurlarda gömdüysek oralarda da temizlememize kimse engel olamaz." 

Son dakika gelişmesinin ayrıntıları birazdan ntv.com.tr'de...

Sayfa Yükleniyor...