SON DAKİKA: Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın: İhtiyatla karşılıyoruz

SON DAKİKA HABERİ: Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ABD'den PKK elebaşları hakkında bilgi verene ödül açıklamasıyla ilgili olarak, "İhtiyatla karşılıyoruz. Faydadan hali değildir, geç kalmış bir şeydir." dedi.

Anadolu Ajansı 06.11.2018 - 23:14

kalın.jpg

Son dakika haberi!  Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ABD'nin 3 üst düzey PKK'lı teröristin başına ödül koymasına ilişkin açıklama yaptı.

Habertürk'te katıldığı programda soruları yanıtlayan, "’YPG'yi PYD’yi PKK’dan ayrı tutuyoruz diyorlar. Bununla kandıramazlar. Bunların organik bağının araçsal bir ilişki olmadığını defalarca anlattık. İhtiyatla karşılıyoruz. Faydadan hali değildir, geç kalmış bir şeydir. Bunu yapsınlar olumlu karşılarız ama büyük fotoğraf içinde bu YPG angajmanını perdelemek için yapılan bir şeyse 3 gün sonra gerçek ortaya çıkacaktır" dedi. 

İran'a uygulanan yaptırımların sonuç verici olmadığını ve dünya ticaretini olumsuz etkileyeceğini belirten Kalın, Türkiye'nin yaptırımlardan muaf tutulmasının önemli olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın,  "ABD şu veya bu gerekçelerle bir ülkeye yaptırım uyguluyor diye biz kendi milli menfaatlerimizden vazgeçecek değiliz. Alınan bu son yaptırım kararlarının da siyasi olduğu çok açık ortada" dedi.

Sayfa Yükleniyor...