SON DAKİKA: Elazığ 4,3'lük deprem | Son depremler

AFAD'dan son dakika deprem açıklaması geldi. Elazığ'da saat 6,41'de 4,3 büyüklüğünde deprem yaşandı. Merkezi Maden ilçesi olan depremde can ve mal kaybına ilişkin henüz bilgi gelmedi. İçişleri Bakanlığı'ndan "Henüz olumsuz bir ihbar ulaşmadı" açıklaması geldi.

Haberler - ntv.com.tr 29.06.2021 - 06:59 | Son Güncelleme : 29.06.2021 - 09:02

SON DAKİKA: Elazığ 4,3'lük deprem | Son depremler

AFAD'dan  deprem açıklaması geldi.

Açıklamaya göre 'ın Maden ilçesi merkezli bir depremi yaşandı. 

AFAD verilerine göre saat 6.41'de yaşanan depremin büyüklüğü 4,3 olarak ölçüldü. 

Depremin 7,15 kilometre derinlikte olduğu belirlendi.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA 

Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, "An itibarıyla ekiplerimiz bölgeye intikal etmiş olup olumsuz herhangi bir ihbar ve bildirim yapılmamıştır. Tarama çalışmalarımız devam etmektedir. Kamuoyuna duyurulur" ifadelerine yer verildi.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI'NDAN AÇIKLAMA

İçişleri Bakan Yardımcısı ve Bakanlık Sözcüsü İsmail Çataklı, Maden'deki depreme ilişkin sosyal medya hesabından paylaşım yaptı. 

Çataklı, "An itibariyle olumsuz bir ihbar ulaşmadı. Ekiplerin mahallinde tarama çalışması devam ediyor. Geçmiş olsun" dedi. 

GEÇEN HAFTA BİNGÖL SALLANMIŞTI

Bingöl Kığı ilçesi merkezli bir deprem 25 Haziran 2021 tarihinde yaşanmıştı. AFAD depremin büyüklüğünü 5,2 olarak duyurmuştu. 

Bingöl merkezli deprem başta  olmak üzere çevrfe illerde de hissedilmişti. Belirgin süresi 7.38 saniye olarak açıklanan depremdecan kaybı yaşanmamıştı. 

DEPREM ANINDA NE YAPMALI?

Sayfa Yükleniyor...