SON DAKİKA... Galatasaray Başkanı Cengiz: CAS'taki davayı kazandık

SON DAKİKA HABERİ... Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, CAS'a yaptıkları itirazın kabul edildiğini ve UEFA ile olan yapılandırma anlaşmasının süreceğini açıkladı.

Haberler 15.02.2019 - 15:36

SON DAKİKA... Galatasaray Başkanı Cengiz: CAS'taki davayı kazandık

Son dakika haberi!

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Galatasaray TV'de yayınlanan Gündem Özel'de gündemdeki gelişmeleri değerlendirdi.

Galatasaray, Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi CAS’tan istediği sonucu aldı. Sarı
kırmızılılar artık Avrupa kupalarından men cezası tehlikesiyle karşı karşıya değil.

Konuyla ilgili açıklama birinci ağızdan, Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz'den geldi. Cengiz UEFA'nın yeniden inceleme kararına karşı açtıkları davayı kazandıklarını söyledi.

3 YIL BOYUNCA MEN TEHLİKESİ YOK

UEFA ile Haziran ayında 4 yıllık anlaşma yaptıklarını hatırlatan Galatasaray Başkanı "UEFA'nın içerisin içerisindeki bir üst kurul, bizim anlaşmamıza anlaşmamıza itiraz etti. Yeniden yargılanmamız gılanmamız istendi. istendi. Biz de bu duruma CAS nezdinde itiraz ettik. 4 aylık inceleme inceleme sonunda sonunda davayı kazandık." dedi. Cengiz 3 yıl boyunca UEFA'dan men cezası alma tehlikesiyle karşılaşmayacaklarını vurguladı.

"Rakiplerimizin bizimle uğraşması, bizi diri tutuyor" diyen Cengiz, "UEFA süreciyle ilgili oldukça yoğun mücadele verdik. CAS davasını kazandık, UEFA'dan men tehdidi ortadan kalktı. Galatasaray'ın Avrupa kupalarından men edilmesi söz konusu değil." dedi.

Sayfa Yükleniyor...