Hatayspor-BB Erzurumspor maçı ertelendi

Süper Lig'in 5. haftasında yapılacak Atakaş Hatayspor-Büyükşehir Belediye Erzurumspor maçı, ev sahibi ekipteki corona virüs vakaları nedeniyle ertelendi.

16.10.2020 - 19:45

Hatayspor-BB Erzurumspor maçı ertelendi

Son dakika haberi! TFF'den yapılan açıklama şöyle:

"Atakaş Hatayspor ile Büyükşehir Belediyesi Erzurumspor takımları arasında Antakya Atatürk Stadı'nda 18 Ekim Pazar günü oynanması gereken Süper Lig 5. Hafta müsabakası, Atakaş Hatayspor Kulübü'nün A Takım Listesindeki Covid-19 PCR testi negatif olan oyuncu sayısının 14'ün altına düştüğü tespit edildiğinden Covid-19 Salgını Nedeniyle Müsabakalarda Uygulanacak Tedbirlere İlişkin Talimat hükümleri gereğince ileri bir tarihe ertelenmiştir. Karşılaşma Türkiye Futbol Federasyonu tarafından belirlenecek ileri bir tarihte oynanacaktır."

"17 FUTBOLCU DA CORONA VİRÜSE RESTLANMIŞTIR"

Kulübün basın sözcüsü Rahmi Vardı, Büyükşehir Bele4diye Erzurumspor maçı öncesi futbolcu, teknik ekip ve personele yapılan Covid-19 testlerinin sonuçlandığını söyledi.

Covid-19 testi pozitif çıkan futbolcu sayısının arttığını aktaran Vardı, şunları kaydetti:

"Atakaş Hatayspor'da yapılan Covid-19 testlerinde, maalesef 6 futbolcumuza ilaveten 11 futbolcumuzda daha virüse rastlanmıştır. Toplam 17 futbolcumuzun Covid-19 testi pozitif çıkmıştır. Teknik direktörümüz Ömer Erdoğan ve bir kulüp çalışanımızın testleri de bugün itibarıyla pozitif çıkmıştır. Atakaş Hatayspor'un bu zor günlerinde herkesten dua bekliyoruz."

Sayfa Yükleniyor...