Son dakika haberi... Afrin'de üç köy daha teröristlerden temizlendi (Zeytin Dalı Harekatı'nda 30. gün)

SON DAKİKA HABERİ: TSK ve ÖSO, Afrin'in Yukarı Hacıkanlı, Aşağı Hacıkanlı ve Derviş Obası köyleri terör örgütü PYD/PKK'dan temizledi. Harekatta bugüne kadar 66 nokta örgütten kurtarıldı.

Anadolu Ajansı 18.02.2018 - 20:27

Son dakika haberi... Afrin'de üç köy daha teröristlerden temizlendi (Zeytin Dalı Harekatı'nda 30. gün)

Son dakika haberi! 

Afrin'e yönelik yürütülen Zeytin Dalı Harekatı 30. günde devam ediyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO), Zeytin Dalı Harekatı'nda Yukarı Hacıkanlı, Aşağı Hacıkanlı ve Derviş Obası köyleri terör örgütü PYD/PKK'dan kurtardı.

TSK ve operasyonlara destek veren ÖSO güçleri, harekatın başından bu yana PYD/PKK işgalindeki Afrin'in 5 beldesinde biri belde merkezi, 47'si köy, 3'ü köy altı yerleşim ve 17'si stratejik dağ veya tepe olmak üzere 68 noktayı örgütten kurtarmış oldu.

Teröristlerden temizlenen yerleşim birimleri ve stratejik noktalar şöyle:

"Bülbül beldesi merkezi, beldeye bağlı Şengal, Zehran, Bali Köy, Kurni, Hay Oğlu, Heftar, Ursa, Bak Ubasi, Ali Kar, Şeyh Huruz, Ömer Simo ve Duraklı köyleri, Huruz Dağı, Darmık Dağı, Kurni Dağı, Havuz Tepesi ile Kürdo, Şeyh Huruz köyüne bağlı iki köy altı yerleşim; Racu beldesinde Ayn Batman Dağı, Yukarı Hacıkanlı, Aşağı Hacıkanlı, Derviş Obası Hasan Kelkavi, Celeme, Edamanli, Kude, Ali Bekki, Bilal Köy, Ömer Uşağı, Mamel Uşağı, Süleyman Halil, Sati Şaği, Alkana, Kırmızı, Karri, Şerbanlı, Şedya ve Harab Summak köyleri, 915. Tepe, 740. Tepe ile 1027. Tepe; Şeyh Hadid beldesinde Cukali Favkani ve Orta Çakallı köyleri ile Şeyh Hadid Tepesi, Kara Mitlak köyü ve Hac Bilal köyü; Cinderes beldesinde Hacı İskender, Deyr Ballut, Hammam, Nisriyye, Dükkan, Eşkan, Arşali, Muhammediye ve Divan Fevkani köyü ve ona hakim 3 tepe ile Mersides, Nisriyye ve Amara Tepesi; Şeran beldesinde Burseya Dağı, Serincek, Kastel Cündo ve Dikmetaş köyleri ile Sirgaya Tepesi."

1614 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Türk Silahlı Kuvvetleri, harekatın başlangıcından bu yana 1614 teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurmuştu. 

Sayfa Yükleniyor...