SON DAKİKA HABERİ: AK Parti Sözcüsü Çelik: Diplomatların Türk yargısını etkilemeye yönelik beyanatları kabul edilemez

SON DAKİKA HABERİ: AK Parti Sözcüsü Çelik, "Diplomatların Türk yargısını etkilemeye yönelik beyanatları kabul edilemez. Türkiye Cumhuriyeti egemen bir hukuk devletidir ve Türk yargısı bağımsızdır" dedi.

Haberler 19.10.2021 - 00:12 | Son Güncelleme : 19.10.2021 - 00:36

SON DAKİKA HABERİ: AK Parti Sözcüsü Çelik: Diplomatların Türk yargısını etkilemeye yönelik beyanatları kabul edilemez

Son dakika haberi! AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, 'de görev yapan diplomatların, Türk yargısını etkilemeye yönelik beyanatlarının, kabul edilemez olduğunu belirtti.

Çelik, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, bazı büyükelçiliklerin, Osman Kavala'nın yargılandığı davayla ilgili açıklamasına tepki gösterdi.

"Ülkemizde görev yapan diplomatların, Türk yargısını etkilemeye yönelik beyanatları kabul edilemez" diyen Çelik, Türkiye Cumhuriyeti'nin egemen bir hukuk devleti ve Türk yargısının bağımsız olduğunu vurguladı.

Türkiye'de görev yapan diplomatların kendi ülkeleri ile Türkiye arasındaki ilişkilere katkı yapmalarından memnuniyet duyduklarını dile getiren Çelik, şunları kaydetti:

"Buna karşın ülkemizin egemenliği konusundaki yanlış beyanatlarını en güçlü şekilde reddediyoruz. Tüm diplomatik makamların ülkemizin egemenliğine, Türk yargısının bağımsızlığına saygı duymaları ve içişlerimize müdahaleden kaçınmaları zorunludur. Aksi bir tutum, diplomasiyle bağdaşmayan bir sorumsuzluktur."

Sayfa Yükleniyor...