SON DAKİKA HABERİ: AK Parti Sözcüsü Çelik'ten 'parti kapatma' polemiğine yanıt

SON DAKİKA HABERİ: AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarına, ''Vatandaşı, AK Parti'ye oy veriyor diye eleştiremezsiniz'' ifadelerini kullanarak tepki gösterdi. 'Parti kapatma' polemiğine ilişkin de, ''Parti hukuk dışına çıkarsa demokratik sistem çaresiz değildir'' dedi.

ntv.com.tr 22.12.2020 - 19:04

SON DAKİKA HABERİ: AK Parti Sözcüsü Çelik'ten 'parti kapatma' polemiğine yanıt

Son dakika haberi!

 AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) Toplantısı sonrası gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu

Sözcü Çelik'in konuşmasından öne çıkanlar:

''Belçika Temsilciler Meclisinin Dağlık Karabağ kararı, hiçbir hükmü yoktur, geçersiz, haksız, hukuksuz, hakkaniyetsiz ve gayrimeşrudur.

Radikalizmin, saldırganlığın Ermenistan'ı getirdiği yer, net bir şekilde çöküştür.

''Kemal Kılıçdaroğlu'nun tehdit sırası çiftçilere gelmiş. AK Parti'ye oy veren çiftçileri tehdit etmiş. Normal şartlarda eleştirmek gerekiyor ama artık bunlar yadırganmaz hale geldi. Politikaları eleştirebilir, demokratik bir hakkıdır bu. Bir partiyi eleştirmek başka o partiye oy veren vatandaşları eleştirmek çok farklı bir şeydir.  Tehdit siyasetine karşı mücadele etmeye devam edeceğiz.

PARTİ KAPATMA POLEMİĞİ

Parti hukuk dışına çıkarsa demokratik sistem çaresiz değildir.

CEZAEVİNDE ÇIPLAK ARAMA İDDİALARI

''Arama prosedürleri AİHM ve AYM kararlarına, diğer içtihatlara uygun yapılıyor ve her gün denetleniyor. Elinde bilgi, belge olan varsa, gözden kaçan bir şey varsa bunun üzerine en kuvvetli şekilde biz gideriz.

AİHM'İN DEMİRTAŞ KARARI

Bu sıcak bir karar. Yaklaşık 100-150 sayfalık bir gerekçeli kararı var. Hukuk sistemimiz tabii ki bunu değerlendirecek ve buna göre bir yaklaşım üretilecektir.

Sayfa Yükleniyor...