SON DAKİKA HABERİ: Artvin'de heyelan: 1 ölü 1 yaralı

SON DAKİKA HABERİ: Artvin'in Kemalpaşa ilçesinde meydana gelen heyelandan ötürü yoldan geçen TIR'lar zarar gördü. İlk belirlemelere göre 1 kişi öldü 1 kişi yaralandı. Vali Yılmaz Doruk, ulaşımın tek şeritten sağlandığını bildirdi.

Haberler - NTV Haber 01.07.2022 - 15:13

Son dakika haberi! 

'in Kemalpaşa ilçesinde heyelan meydana geldi. Dev kayalar yola yuvarlandı. Yoldan geçen TIR'lar zarar gördü. Bölgede yaralıların olduğu bilgisine ulaşıldı.

Yaşanan heyelanda ilk belirlemelere göre 1 kişi ölürken, 1 kişi yaralandı. Heyelan nedeniyle Sarp Sınır Kapısına giden Kemalpaşa karayolu ulaşıma kapandı. 

Valisi Yılmaz Doruk kayaların bölgedeki 4 TIR'ın üzerine düştüğünü belirtti. TIR'lardan ikisi kayaların altında kalırken diğer ikisinde hasar oluştu. 

Doruk, Hopa ilçesi Karadeniz Sahil Yolu Esenkıyı Tüneli mevkisinde 1 TIR şoförünün hayatını kaybettiği heyelanda kapanan yolla ilgili ekiplerin çalışmalarını yerinde inceledi.

YOL TEK ŞERİTTEN ULAŞIMA AÇILDI

İncelemelerin ardından açıklama yapan Vali Doruk, yolun tek taraflı kontrollü olarak ulaşıma açıldığını belirterek, "Sabahleyin bu yamaçtan çok büyük kayalar düştü ve altında bekleyen araçlara zarar verdi. 4 TIR'dan ikisi ağır hasar aldı. Yolda kalan diğer büyük kayaları da kaldırarak diğer şeridi de trafiği açmış olacağız. Bölgemizin arazi yapısı ortada; uzun süredir de yağışlar devam ediyordu" dedi.

Bölgeye çok sayıda 112 Acil ve Kurtarma ekibi sevk edildi. Daha önce de bölgede sık sık heyelanların meydana geldiği belirtildi.

Sayfa Yükleniyor...