SON DAKİKA HABERİ: Bahçeli'den Enis Berberoğlu açıklaması

SON DAKİKA HABERİ: MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, AYM'nin Berberoğlu kararına ilişkin konuştu. Bahçeli, ''Yanlış ve mahsurlu olsa da kararları bağlayıcıdır ama otomatik olarak milletvekilliği sıfatı kazandırmayacaktır" dedi.

10.02.2021 - 16:05

SON DAKİKA HABERİ: Bahçeli'den Enis Berberoğlu açıklaması

Son dakika haberi! 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, hakkında yeniden yargılama kararı verilen Enis Berberoğlu hakkında hazırlanan fezlekenin bir an Meclis gündemine alınması çağrısında bulundu.

MHP Merkez Yönetim Kurulu ve Merkez Disiplin Kurulu toplantısının ardından yazılı bir açıklama yapan Bahçeli, fezlekenin acilen komisyona ve daha sonra Genel Kurul'a gelmesini istedi.

Bahçeli, bir kez daha MHP'nin Berberoğlu'nun dokunulmazlığın kaldırılması yönünde oy kullanacağını söyleyerek, "Anayasa Mahkemesi’nin hak ihlali kararı söz konusu CHP’liye otomatik olarak milletvekilliği sıfatı da kazandırmayacaktır" ifadesini kullandı.

Yeniden yargılama kararının 7 Şubat MİT kumpasından bir gün sonra çıktığını da belirten MHP Lideri, "Hain operasyonundan dokuz yıl sonra MİT tırları davasında yargılanan bir CHP milletvekilinin yeniden yargılanma talebinin kabul edilerek infazının durdurulması kuşkulu ve kaygı verici bir gelişmedir" dedi.

Sayfa Yükleniyor...