SON DAKİKA HABERİ... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Parkta yatanların bir kısmı öğrenci değil

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada  öğrenci yurtları tartışmasına ilişkin önemli mesajlar verdi. Erdoğan, Gençlik ve Spor Bakanlığı'na ait yurtlara yapılan 624 bin başvuru sonucunda, 430 bin kişinin yurtlara yerleştirildiğini açıkladı. "Barınamıyoruz" eylemlerine de tepki gösteren Cumhurbaşkanı, "Son zamanlarda bazı park ve bahçelerde yatanların bir kısmının öğrencilikle alakası yok" dedi.

Haberler - ntv.com.tr - NTV Haber 27.09.2021 - 19:24 | Son Güncelleme : 27.09.2021 - 23:23

SON DAKİKA HABERİ... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Parkta yatanların bir kısmı öğrenci değil

Son dakika haberi! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, öğrenci yurtlarında kapasite tartışması sürerken başlatılan "Barınamıyoruz" eylemine bir kez daha tepki gösterdi.

Erdoğan, "Son zamanlarda bazı park, bahçe buralardaki bankların üzerinde yatanlar şunu açık ve net söylüyorum bunların bir kısmının öğrencilikle alakası yok. Bunlar kendilerine göre, güya sözde öğrenci. Bunlar aynen Gezi Parkı olayı neyse bunun bir başka versiyonudur" dedi. 

Bu yıl yurtlar için 624 bin başvuru aldıklarını, 430 bin kişinin ise yurtlara yerleştirildiğini açıklayan Cumhurbaşkanı, "Üniversitelerin açılması ile barınma ihtiyacı için yoğun bir talep ortaya çıktı. dünyanın en fazla sayıda kamu yükseköğrenim yurduna sahip ülkesidir" diye konuştu.

Beştepe'de düzenlenen Kabine toplantısının ardından kameraların karşısına geçen Cumhurbaşkanı, Paris İklim Anlaşması'nın, en geç Kasım ayında yürürlüğe gireceğini de söyledi.

Okullarda yüz yüze eğitimi devam ettirme konusunda kararlı olduklarını vurgulayan Erdoğan, salgınla mücadelenin en kritik aşaması olan toplumsal bağışıklığın yakalanması için aşı olunması çağrısında bulundu.

Ekonomi başlığında da önemli mesajlar veren Cumhurbaşkanı, "Türkiye ekonomisihak ettiği yere doğru hızla yol alıyor. İstihdam kapasitesi hızla artıyor. Uluslararası yatırımcıların ülkemize olan ilgisi de artıyor" dedi.

Erdoğan, Nobel ödüllü bilim insanı Aziz Sancar adına Ocak ayında, doktora sonrası araştırma bursu programı başlatacaklarını da açıkladı.

Sayfa Yükleniyor...