AK Parti Sözcüsü Çelik'ten Fransa'nın Yukarı Karabağ kararına tepki

SON DAKİKA HABERİ: AK Parti Sözcüsü Çelik, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yarın Azerbaycan'ı ziyaret edeceğini açıklayarak, ''Zaferden sonraki ilk buluşma olduğu için önemli'' ifadelerini kullandı. Çelik konuşmasında, Fransa'nın Yukarı Karabağ kararına da tepki gösterdi. ''Bu karar hukuki açıdan hükümsüzdür. Ama Fransa'daki devlet zihniyetini göstermesi bakımından manidardır'' ifadelerine yer verdi.

Haberler 08.12.2020 - 19:10

AK Parti Sözcüsü Çelik'ten Fransa'nın Yukarı Karabağ kararına tepki

Son dakika haberi! Son dakika gelişmesinin ayrıntıları birazdan ntv.com.tr'de...

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik AK Parti MYK'ya ilişkin basın toplantısı düzenledi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, parti teşkilatlarına hazine yardımlarından normal dönemde aktardıkları yüzde 30'luk payı pandemi nedeniyle yüzde 40'a çıkardıklarını belirterek, "Ödenmemiş bir ilçe ve il binası kirasıyla ilgili bir durum söz konusu değildir. Hiçbir AK Parti'de çalışan hiçbir kardeşimizin maaşının ödenmemesi diye bir şey söz konusu değildir" dedi.

TÜRK ASKERİNE KARABAĞ GÖREVİ

Rusya ile Karabağ'daki ateşkesi denetlemek üzere kurulacak ortak gözlem merkezine ilişkin de açıklama yapan Çelik, ''Ateşkesi gözetleme görevi tarihi bir öneme sahiptir'' ifadelerini kullandı. 

Çelik'in konuşmasından öne çıkanlar:

"Fransa açısından karşıtlığı doğru bir politika değil, Fransa'yı giderek marjinal siyasete sıkıştıran yaklaşım. Fransa'nın aldığı bu karar sembolik bile olsa tamamen hakkın yerine gelmesi, hukukun tahakkuk etmesi karşısında provokatif bir karardır. Uluslararası hukuka riayet etmeyle ilgili ihlallerde en anormal ve agresif davranışları Fransa'dan görüyoruz. Fransa'nın yüzleşmesi gerekiyor. Avrupa demokrasisi, Türkiye'ye borçludur. Buna karşın Türkiye'ye yaptırım dili kullanmak tamamen akıl tutulmasıdır.

Bu karar hukuki açıdan hükümsüzdür. Ama Fransa'daki devlet zihniyetini göstermesi bakımından manidardır

Avrupa Birliği açısından ilk 5 mesele olarak hangi meseleleri sayarsanız, Türkiye olmadan Avrupa Birliği'nin bunu yönetmesi mümkün değil.

AB sağduyulu davranmalı. Sağduyulu davranırken de Türkiye ile diplomatik mekanizmaları çalıştırmalı. Yapmaması gereken yaptırım dili kullanmak.

TANK PALET FABRİKASI SATILDI İDDİASI

Bu net bir yalandır. Fabrika satılmamıştır, sadece işletme hakkı devredilmiştir. İşletme hakkı bittikten sonra mülkiyet Bakanlığa geçecektir.

Sayfa Yükleniyor...