SON DAKİKA HABERİ: EGM'den "İmamoğlu'na suikast girişimi" haberlerine ilişkin açıklama

SON DAKİKA HABERİ:  Emniyet Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "Ekrem İmamoğlu'na bir suikast girişimi veya bir suikastçinin yakalanması söz konusu değildir. Bazı duyumlar veya ihbarlar ilgili kişilerle paylaşılır, gerekli tedbirler alınır" ifadeleri yer aldı.

Haberler - Anadolu Ajansı 01.12.2020 - 22:34 | Son Güncelleme : 01.12.2020 - 22:42

SON DAKİKA HABERİ: EGM'den "İmamoğlu'na suikast girişimi" haberlerine ilişkin açıklama

Son dakika haberi! Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na yönelik bir suikast girişimi veya bir suikastçının yakalanmasının söz konusu olmadığını bildirdi.

EGM'den yapılan açıklamada, bazı basın yayın organlarında yer alan "İmamoğlu'na yönelik suikast emri verilen DAEŞ militanları yakalandı" haberleri hatırlatılarak dönem dönem kamu görevlilerine, devlet büyüklerine, korumaya tabi şahıslara, görevleri nedeniyle veya kamunun gündeminde olan sansasyon yaratabilecek kişi, kurum ve yerlere yönelik bu tür duyumların ve ihbarların geldiği belirtildi.

Bu duyumlar veya ihbarların ilgili kişiler ile paylaşıldığı ve bilgilendirildiği, bu konuda da söz konusu birimler tarafından gerekli tedbirlerin alındığı vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Haberde yer aldığı şekilde bir suikast girişimi veya bir suikastçının yakalanması söz konusu değildir. PKK/PYD, DEAŞ, FETÖ ve DHKP-C dahil olmak üzere tüm terör örgütlerine yönelik çalışmalarımız milletimizin huzuru ve ülkemizin güvenliği için kesintisiz bir şekilde ve kararlılıkla devam etmektedir.

Sayfa Yükleniyor...