SON DAKİKA HABERİ: İstanbul Eğitim Araştırma Hastanesi'nde yangın

SON DAKİKA HABERİ: İstanbul Samatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi nöroloji servisinde çıkan yangın söndürüldü. Yangın nedeniyle hastalar tahliye edildi. İstanbul Valiliği olayda can kaybı ve yaralanan olmadığını duyurdu.

Haberler - NTV Haber - Anadolu Ajansı - DHA 22.06.2020 - 21:42 | Son Güncelleme : 23.06.2020 - 02:02

SON DAKİKA HABERİ: İstanbul Eğitim Araştırma Hastanesi'nde yangın

Son dakika haberi! İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde çıkan yangın, itfaiye ekiplerinin müdahalesi sonrası kontrol altına alındı.

Alınan bilgiye göre, Samatya'daki İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı.

Olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. 

Hastanenin ikinci katında çıkan yangın, kontrol altına alınarak duman tahliyesi yapıldı. 

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"İstanbul Samatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Nöroloji Bölümünde bugün saat 21.30’da henüz tespit edilemeyen bir nedenle yangın çıkmıştır. Söz konusu yangın itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle kontrol altına alınmış ve hastalar tahliye edilmiştir. Alınan ilk bilgilere göre çıkan yangında herhangi bir yaralı ve can kaybımız yoktur. Konuyla ilgili tahkikata başlanmıştır."

BAKANLIK: TEKNİK BİR SEBEPTEN KAYNAKLANMADIĞI BELİRLENDİ

Sağlık Bakanlığı'nın açıklamasında ise, "Hastanenin ikinci katında nöroloji-nöroşirurji servisinde çıkan yangının teknik bir sebepten kaynaklanmadığı belirlenmiştir. Sebebiyle ilgili tahkikat devam etmektedir. Duman tahliyesinin tamamlanmasının ardından hastane normal hizmetine devam edecektir" bilgisi paylaşıldı.

Sayfa Yükleniyor...