SON DAKİKA HABERİ: İstanbul Valiliği'nden don ve buzlanma uyarısı

SON DAKİKA HABERİ: İstanbul Valiliği "Bu gece ve yarın sabah saatlerinde İstanbul genelinde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalı" açıklaması yaptı.

ntv.com.tr 18.01.2021 - 14:19 | Son Güncelleme : 18.01.2021 - 14:31

SON DAKİKA HABERİ: İstanbul Valiliği'nden don ve buzlanma uyarısı

Son dakika haberi! 

İstanbul Valiliği, bu gece ve yarın sabah için don ve buzlanma uyarısı yaptı.

Valilik açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

"Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğünden alınan meteorolojik tahminlere göre; İlimizde Cuma günü akşam saatlerinde başlayan ve aralıklarla devam eden kar yağışının, bugün öğleden sonra Anadolu yakasında etkili olması, yağışın akşam saatlerinde kesileceği tahmin ediliyor.

Yarın (19.01.2021 Salı günü) İstanbul’un kuzey kesimlerinde (Arnavutköy, Sarıyer, Beykoz, Çekmeköy ve Şile) sabah saatlerinden öğle saatlerine kadar hafif kar yağışı geçişleri bekleniyor.

KUVVETLİ BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI

Bu gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde İstanbul genelinde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

İLÇE İLÇE KAR KALINLIKLARI

18.01.2021 saat 09.00 itibariyle Bazı Merkezlerde Ölçülen Kar Kalınlıkları:

Çatalca (Radar sahası) 19 cm, Sarıyer Kilyos: 10 cm, Silivri 10 cm, Sarıyer 8 cm, İstanbul Havaalanı 6 cm, Ümraniye 3 cm, Atatürk Havaalanı 2 cm, Sabiha Gökçen Havaalanı 2 cm olarak ölçülmüştür."

Açıklamada 4 bin 79 km yol ağında 322 bıçaklı kamyon, 75 yükleyici, 47 greyder, 6 solüsyon püskürtücülü kamyon, 2 rotatif, 6 kurtarıcı, 102 bin ton tuz ve 200 ton tuz eriyiği ile kar ve buzlanmaya karşı bölge genelinde çalışma yürütüldüğü belirtildi.

Çalışmalarda kar ve buzlanmaya karşı önlem amacıyla 15 bin ton tuz kullanıldığı kaydedildi.

VİDEO: KAR VE YAĞMUR İSTANBUL BARAJLARINA YARADI

Sayfa Yükleniyor...