SON DAKİKA HABERİ: Kayseri'de 4,9 büyüklüğünde deprem

Kayseri Sarıoğlan'da saat 02.28'te 4,9 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Depremin 23,75 kilometre derinlikte olduğu belirlendi. Sarıoğlan Belediye Başkanı Ayyıldırım "Yaralı olduğuna dair bir ihbar almadık, üç dört evde çatlak var" dedi.

Haberler - İHA - Anadolu Ajansı 18.01.2022 - 02:38 | Son Güncelleme : 18.01.2022 - 04:50

SON DAKİKA HABERİ: Kayseri'de 4,9 büyüklüğünde deprem

Son dakika haberi! 'nin Sarıoğlan ilçesinde 4,9 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 02.28'te Sarıoğlan ilçesinde 4,9 büyüklüğünde yer sarsıntısı kaydedildi.

Depremin 23,75 kilometre derinlikte olduğu belirlenirken, çevre illerden de hissedildiği bildirildi.

VALİ GÜNAYDIN: TÜM EKİPLER SAHADA

Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, kentte yaşanan deprem nedeniyle tüm ekiplerin sahada olduğunu aktardı.

Günaydın, saat 02.28'te Sarıoğlan ilçesinde meydana gelen 4,9 büyüklüğündeki yer sarsıntısının ardından sosyal medya hesabında, "Kıymetli hemşehrilerim, Sarıoğlan ilçemizde meydana gelen deprem sonrası bütün ekiplerimiz sahadadır. Hepimize geçmiş olsun" paylaşımı yaptı.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç da "Merkez üssü Sarıoğlan olan 4,9 şiddetinde bir depremi şehrimizde yaşadık. Öncelikle hepimize geçmiş olsun. Şu an için elimize ulaşan olumsuz bir haber yok. Rabbim bizleri her türlü afetlerden korusun"  açıklamasında bulundu.

Kentteki ilçe belediye başkanları da sosyal medya hesaplarından geçmiş olsun dileğinde bulundu.

"ÜÇ DÖRT EVDE ÇATLAKLAR VAR"

Sarıoğlan Belediye Başkanı Bekir Ayyıldırım da, şiddetli bir depreme şahit olduklarını, ilk belirlemelere göre bir sıkıntı yaşanmadığını söyledi.

Ayyıldırım, "Şimdilik ilçemizde bir can ve mal kaybı yok. Ufak tefek çatlaklar var. Çok şükür bir sıkıntımız yok. Şu ana kadar üç dört evden ihbar aldık. Onun haricinde bir sıkıntı gözükmüyor. Hava aydınlanınca ortaya çıkacak. Bizlerde teyakkuz halindeyiz. Bütün ekipler sahadalar. İnşallah şuanda bir sıkıntı gözükmüyor. Muhtarlarımızla da görüştük ve yaralı olduğuna dair bir ihbar almadık" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...