SON DAKİKA HABERİ: MSB'den darbe imasına açıklama

SON DAKİKA HABERİ: Milli Savunma Bakanlığı, Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'un 27 Mayıs askeri darbesine yönelik sözlerinin ardından başlayan "darbe iması" tartışmalarına yönelik yazılı açıklama yayımladı. Açıklamada, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin millet iradesini hiçe sayan anti-demokratik arayış içinde olanlara karşı mücadelesini azimle sürdürdüğü vurgulandı.

Haberler - NTV Haber - Anadolu Ajansı 06.01.2021 - 00:11 | Son Güncelleme : 06.01.2021 - 01:48

SON DAKİKA HABERİ: MSB'den darbe imasına açıklama

Son dakika haberi!  Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Türk Silahlı Kuvvetleri'nin ülkenin ve milletin güvenlik ve bekasını hedef alanlara karşı mücadelesini azimle sürdürmekte kararlı olduğunu bildirdi.

MSB'den yapılan açıklamada, Bakanlığın tüm birlik ve kurumları ile başta FETÖ, PKK/YPG ve DAEŞ gibi terör örgütleri olmak üzere her türlü tehdit ve tehlikeye karşı asil milletin sevgisi, güveni ve duasından aldığı ilhamla, "Ölürsem şehit kalırsam gazi" anlayışıyla yurt içinde ve sınır ötesinde görevlerini kahramanlık ve fedakarlıkla ifa ettiği belirtildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Peygamber Ocağı olarak da bilinen Türk Silahlı Kuvvetleri, binlerce yıllık şanlı tarihimizden süzülüp gelen milli, manevi ve mesleki değerleriyle aklın ve bilimin ışığında, Anayasa çerçevesinde, yasalar ve Sayın Cumhurbaşkanımızın direktifleri doğrultusunda, sıralı amir ve komutanların emir ve komutasında, milletinin emrinde, görevinin başındadır. Türk Silahlı Kuvvetleri, ülkemizin ve milletimizin güvenlik ve bekasını hedef alanlara ve her kim olursa olsun millet iradesini hiçe sayarak anti-demokratik arayış içinde olanlara karşı mücadelesini azimle sürdürmekte kararlıdır."

Sayfa Yükleniyor...