SON DAKİKA HABERİ: TBMM'den Ermenistan'a ortak tepki

SON DAKİKA HABERİ: AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti TBMM grupları ortak bildiri yayımlayarak, Ermenistan'ın Azerbaycan'a yönelik saldırısını kınadı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ortak bildiriyle Ermenistan'ı kınayan 4 partiyi tebrik etti.

NTV Haber 28.09.2020 - 19:00

SON DAKİKA HABERİ: TBMM'den Ermenistan'a ortak tepki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde grubu bulunan 4 siyasi parti, Azerbaycan'a yönelik saldırısı nedeniyle Ermenistan'ı kınayan ortak bir bildiri yayımladı. Bildiride Azerbaycan'a destek mesajı da verildi.


AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti grup başkan vekillerinin imzası ile yayımlanan ortak bildiride, Ermenistan'ın uluslararası hukuku ihlal ederek ağır silahlarla gerçekleştirdiği saldırılar kınandı.

Azerbaycan'ın meşru müdafaa hakkını kullanarak gerçekleştirdiği savunmaya da destek verildi.

Uluslararası camiayı Azerbaycan'ın yanında olmaya davet eden bildiride "Milletimizin dayanışma iradesini bir kez daha güçlü şekilde vurguluyoruz" mesajı paylaşıldı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN TEBRİK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 4 partiyi şu sözlerle tebrik etti:

''Türkiye'nin her zaman Azerbaycan'ın yanında olduğunu güçlü bir şekilde teyit eden bu ortak bildiride imzası olan siyasi partilerimize şahsım ve Milletimiz adına teşekkür ediyor, Gazi Meclisimizi bu asil ve güçlü duruşundan dolayı gönülden tebrik ediyorum''

Sayfa Yükleniyor...