SON DAKİKA HABERİ: Zeytinburnu'nda gemi karaya oturdu

İstanbul'daki şiddetli fırtınanın etkisi ile sürüklenen bir gemi Zeytinburnu'nda karaya oturdu. Haciz nedeniyle yaklaşık bir buçuk yıldır demirli bekleyen gemideki 2 kaptan ve bir personel karadan yürütülen operasyonla kurtarıldı. NTV'nin elde ettiği bilgilere göre gemiden denize kirli su akıyor.

DHA 29.01.2021 - 19:42

SON DAKİKA HABERİ: Zeytinburnu'nda gemi karaya oturdu

Son dakika haberi! 

İstanbul Zeytinburnu'nda demirli halde bekleyen bir yük gemisi şiddetli rüzgar ve dalgaların etkisiyle sürüklenmeye başladı. Sahile metreler kala sancak tarafından karaya oturdu.

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğünün Twitter hesabından yapılan paylaşımda, Zeytinburnu Zeyport önlerinde demirli bulunan 108 metre Komor Adaları bayraklı "STREAMLINE" isimli genel kargo gemisinin, hava muhalefeti nedeniyle demir tarayarak kıyıya sürüklendiği ve sancak tarafından karaya oturduğu belirtildi.

Bunun üzerine ivedilikle Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Kurtarma 2, Mehmetçik ve Poyraz römorkörleri ile tahlisiye (can kurtarma) ve çevre ekibinin sevk edildiği aktarılan paylaşımda, yapılan kontrol neticesinde gemide 2 personel bulunduğu ve çevre kirliliği yaşanmadığının rapor edildiği kaydedildi.

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğünün Twitter hesabından son duruma ilişkin yapılan paylaşımda, gemide bulunan 3 personelin, tahlisiye ekiplerinin çalışmaları sonucu varagele sistemi kurularak tahliye edildiği duyuruldu.

NTV'nin elde ettiği bilgilere göre; gemiden denize kirli su akıyor.

Sayfa Yükleniyor...