SON DAKİKA HABERİ: 31 ilde uygulanan üç günlük sokağa çıkma kısıtlaması sona erdi

SON DAKİKA HABERİ: Corona virüs tedbirleri kapsamında 30 büyükşehir ve Zonguldak'ta uygulanan 72 saatlik sokağa çıkma kısıtlaması sona erdi.

Haberler 04.05.2020 - 00:00 | Son Güncelleme : 04.05.2020 - 01:47

SON DAKİKA HABERİ: 31 ilde uygulanan üç günlük sokağa çıkma kısıtlaması sona erdi

Son dakika haberi! Yeni tip corona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında, 1 Mayıs 2020 Cuma itibarıyla 31 ilde başlayan üç günlük sokağa çıkma kısıtlaması sona erdi.

İçişleri Bakanlığı tarafından 28 Nisan Salı günü yayımlanan genelgeyle, Zonguldak'ın yanı sıra büyükşehirler Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Ordu, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon ve Van il sınırları içinde 1 Mayıs Cuma itibarıyla başlatılan sokağa çıkma kısıtlaması, 72 saatlik sürenin ardından saat 00.00 itibarıyla kaldırıldı.

Uygulamanın son bulmasıyla beraber İstanbul'da vatandaşlar özellikle akaryakıt istasyonlarının marketlerinde uzun kuyruklar oluşturdu.

İstanbul'da kısıtlamanın sona ermesiyle birlikte insan hareketliliğinin gözlendiği noktalardan biri de İstiklal Caddesi oldu. 

Şehrin işlek caddelerinin yanı sıra ana arterlerde de araç hareketliliği gözlendi. İBB mobil uygulamasının verilerine göre saat 00.30 itibarıyla trafik yoğunluğu yüzde 13'e ulaştı.

31 il için getirilen şehir giriş/çıkış kısıtlaması ile ülke genelinde 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlar ve 20 yaş altındaki çocuk ve gençlerin sokağa çıkmalarına ilişkin kısıtlamalar ise devam ediyor.

Sayfa Yükleniyor...