İlişkili Haberler

Son dakika haberi! 

ENKA Holding Fahri Başkanı Şarık Tara tedavi gördüğü Maslak Acıbadem Hastanesi'nde hayatını kaybetti. 88 yaşındaki iş adamı Tara'nın saat 19.25'te çoklu organ yetmezliğinden vefat ettiği öğrenildi.

NTV yayınına katılan TÜSİAD Başkanı Erol Bilecik, Tara'nın vefatından duyduğu üzüntüyü dile getirirken, duayen iş insanının teknolojiye verdiği önemi de hatırlatarak şunları ifade etti:

"Türkiye'nin hemen hemen her noktasına yurtdışında bile el değmemiş noktalara katkıda bulunan, teknolojiye, inovasyona müthiş derecede katkıda bulunan bir insan, yatırımları olan bir insan. Yeni mezunlarımız bile onun gölgesinde yürür dersek hiç hata yapmamış oluruz. Tekrar Allah gani gani rahmet eylesin çok özleyeceğiz."

ŞARIK TARA KİMDİR?

Enka Holding Fahri Başkanı İnşaat Yüksek Mühendisi Şarık Tara, 1930 yılında Üsküp'te doğdu. Aynı zamanda, RUYİAD (Rumeli Yönetici ve İş Adamları Derneği) üyesi ve derneğin Yüksek İstişare Konseyi Başkanı olan Şarık Tara, 2014 yılında ödediği 37.6 milyon lira ile Türkiye’nin en fazla vergi veren kişisi oldu. Şarık Tara, 2015 yılı verilerine göre 2.4 milyar dolar kişisel serveti ile de Türkiye’nin en zengin 6. kişisi oldu.