İlişkili Haberler

Son dakika haberi!

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız, 24 Haziran'daki seçimlerde yeniden aday oldu.

Yıldız, Suruç ilçesinde yakınlarıyla birlikte seçim çalışması yapıyordu. Girdiği bir işyerinde içeridekilerle arasında tartışma çıktı. Tartışma iki tarafın yakınlarının da katılmasıyla silahlı kavgaya dönüştü.

Olayda milletvekilinin kardeşi Mehmet Yıldız ile karşı gruptan Esved Şenyaşar, Fadıl Şenyaşar ve Ferit Şenyaşar hayatını kaybetti, 4'ü ağır 8 kişi de yaralandı. Yaralılardan 4'ü AK Partili İbrahim Halil Yıldız'ın kardeşleri ve yeğeni.

Polis kavgaya karışanlara yönelik operasyon başlattı, çok sayıda kişi gözaltına alındı. İlçe genelinde güvenlik önlemlerini artırıldı.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba ile Vali Abdullah Erin, Suruç'a giderek yaralıların durumuyla ilgili bilgi aldı.

Bakan Fakıbaba, "Biz sürekli dolaşıyoruz insanlar oy vermeyeceğim diyebilir. Bizim PKK'lı olduğumuzu bilmiyor musunuz demişler. Duyduğu an milletvekilimiz çıkıyor" diye konuştu.

AİLE BAKANI KAYA'DAN AÇIKLAMA

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya NTV'de milletvekili ile telefonda görüştüğünü belirtti. Kaya, "Milletvekilinin ağabeyi hayatını kaybetti, 4 kardeşi de yaralı" dedi.

ŞANLIURFA VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA

Şanlıurfa Valiliği, "AK Parti Milletvekili Sayın İbrahim Halil Yıldız'ın, yanındaki grupla birlikte Suruç ilçe merkezinde gerçekleştirdiği esnaf ziyareti sonrasında çıkan tartışmanın kavgaya dönüşmesi neticesinde biri sayın milletvekilinin yakını olmak üzere 3 kişi hayatını kaybetmiş, 9 kişi yaralanmıştır" açıklamasında bulundu.