SON DAKİKA HABERİ: Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Putin telefonda Suriye'yi görüştü

SON DAKİKA HABERİ: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,  Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Kremlin'den yapılan açıklamada Putin'in Erdoğan'ı Rusya'ya davet ettiği bildirildi.

Haberler - NTV Haber - Anadolu Ajansı 15.10.2019 - 23:42

SON DAKİKA HABERİ: Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Putin telefonda Suriye'yi görüştü

Son dakika haberi! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin'le telefonla görüştü.

İletişim Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin'le yaptığı telefon görüşmesinde, ikili ilişkiler ve bölgesel konuları değerlendirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede ayrıca Barış Pınarı Harekatı'nın terörle mücadelenin yanı sıra Suriye'nin toprak bütünlüğünün korunmasına ve siyasi çözüm sürecine vereceği katkıları ifade etti.

PUTİN RUSYA'YA DAVET ETTİ  

Görüşmeye ilişkin bir açıklama da Kremlin'den geldi.

Açıklamada, iki liderin Türk ordusu ve Suriye hükümet güçleri arasında olası çatışmaların önlenmesi gerektiğine dikkat çekti. Görüşmede Putin, YPG'nin elindeki DAEŞ'lilerin serbest bırakılmaması gerektiğini de vurguladı.

Açıklamada Putin'in Erdoğan’ı çalışma ziyareti için yakın zamanda Rusya’ya davet ettiği, Cumhurbaşkanı'nın da bu daveti kabul ettiği belirtildi.

Sayfa Yükleniyor...