SON DAKİKA: Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, Fransız mevkidaşı Le Maire ile görüştü

SON DAKİKA HABERİ: Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, Ekonomi ve Maliye Bakanı Le Maire ile telefonda görüştü. Bakanlar, 27 Ağustos'ta Paris'te bir araya gelme konusunda mutabık kaldı.

NTV Haber - Anadolu Ajansı 18.08.2018 - 04:19

SON DAKİKA: Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, Fransız mevkidaşı Le Maire ile görüştü

Son dakika haberi! 

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Fransa Ekonomi ve Maliye Bakanı Bruno Le Maire ile telefonda görüştü. Görüşmede, ABD'nin Türkiye'ye yönelik uygulamalarına karşı birlikte ve iş birliği içerisinde hareket etme kararı alındı.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Albayrak ile Le Maire'nin telefon görüşmesinde, iki ülke arasındaki ekonomik iş birliği ve ABD'nin Türkiye’ye yönelik yaptırım adımları ele alındı.

Bakanlar, ABD'nin söz konusu uygulamalarına karşı birlikte ve iş birliği içerisinde hareket etme kararı aldı.

Albayrak, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve Le Maire'nin Türkiye'ye yönelik destek açıklamalarından duyulan memnuniyeti dile getirdi ve teşekkür etti.

Albayrak, konuyla ilgili yaptığı Twitter paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

"Fransız mevkidaşım Bruno Le Maire ile oldukça verimli bir görüşme gerçekleştirdik.

ABD’nin yaptırım uygulamalarına karşı birlikte hareket etme ve işbirliğimizi güçlendirme konusunda mutabık kaldık."

Bakanlar, ülkeleri arasındaki iş birliğinin geliştirilmesi ve mutabık kalınan hususlarda daha yakın çalışma kararı aldı. Albayrak ve Le Maire, ekiplerinin hızlı şekilde çalışmaya başlaması ve 27 Ağustos tarihinde Paris'te bir araya gelme konusunda mutabık kaldı.

Sayfa Yükleniyor...