SON DAKİKA: Şişli Belediyesi'ndeki cinayete ağırlaştırılmış müebbet

Şişli Belediyesi'ndeki cinayetle ilgili 10 sanığın yargılandığı davada, tutuklu sanık Şenol Şahin ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası aldı. Cinayeti azmettirdiği belirtilen Rıza Keten ile Mithat Yılmaz'a ise 16 yıl hapis cezası verildi. 5 sanık ise beraat etti.

Haberler - DHA 18.01.2019 - 15:48 | Son Güncelleme : 18.01.2019 - 16:25

SON DAKİKA: Şişli Belediyesi'ndeki cinayete ağırlaştırılmış müebbet

Son dakika haberi!

Şişli Belediyesi İmar ve Şehircilikten Sorumlu Başkan Yardımcısı Cemil Candaş'ın iki sene önce belediye binasında başından vurularak öldürülmesine ilişkin davada karar çıktı.

4'ü tutuklu 10 sanığın yargılandığı davada, tutuklu sanık Şenol Şahin'e, "kamu görevi nedeniyle kasten öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi

Diğer sanıklar, Rıza Keten ve Mithat Yılmaz  "öldürmeye azmettirme" suçundan 16'şar yıl hapis cezasına çarptırılırken; Hacı Avcı ve Engin Gölve ise "öldürmeye yardım" suçundan 8'şer yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Selahattin Keten'in de bulunduğu 5 sanık hakkında ise beraat kararı verildi. 

Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Cemil Candaş, 18 Temmuz 2016'da belediye binasında silahlı saldırıya uğramış, hastaneye kaldırılan Candaş, yapılan tüm müdahalelere rağmen 19 Temmuz'da hayatını kaybetmişti.

"İKİNCİ SİLAH" KURGUSU İLE CİNAYET

Sayfa Yükleniyor...