Milletvekili genel seçimlerinde aday olacak kamu görevlileri, istifa ve emeklilik dilekçelerini kurumlarına vermeleri için Yüksek Seçim Kurulu'nun belirlediği süre saat 17.00'da sona erdi.
Son istifa haberleri de, Başbakan Erdoğan'a yakın isimlerden geldi.
Erdoğan'ın Başdanışmanları Prof. Dr. Nabi Avcı ve Doçent Dr. Yalçın Akdoğan, özel kalem müdür yardımcısı Çağatay Kılıç ve Başbakanlık Müşaviri Yıldırım Ramazanoğlu görevlerinden istifa ettiler.
Alınan bilgiye göre, Başbakan Erdoğan'ın medyadan sorumlu başdanışmanı Nabi Avcı ve siyasi danışmanı Yalçın Akdoğan ile Başbakanlık Müşaviri Yıldırım Ramazanoğlu milletvekili aday adayı olmak için görevlerinden ayrıldı.
Ayrıca, özel kalem müdür yardımcılığı görevini yürüten Çağatay Kılıç da istifa etti. Daha önce de, Başbakanlık Başmüşaviri ve Gazi Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Emrullah İşler görevinden ayrılmıştı.
YSK'nın kararı doğrultusunda milletvekili seçimlerinde aday adayı olmak üzere kurumlarına istifa eden veya emeklilik dilekçesi veren bazı kamu görevlileri ile aday adayı olacakları partileri ve aday olmak için başvuracakları seçim bölgeleri şöyle:
Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarı Muammer Güler
Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kağan Köksal-Kırıkkale
Toplu Konut İdaresi Başkanı Erdoğan Bayraktar
Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkan Vekili Prof. Dr. İlhan Yerlikaya-Konya
Rekabet Kurulu Üyesi Doç. Dr. Cevdet İlhan Günay-Erzurum
Orman Genel Müdürü Osman Kahveci-Karabük
Milli Piyango İdaresi Genel Müdürü Recep Biçer-Kastamonu
Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürü Ahmet Büyükkaymaz-İstanbul
Ulaştırma Bakanlığı Demiryollar, Limanlar ve Havameydanları İnşaatı Genel Müdürü Ahmet Arslan-Kars
Ulaştırma Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürü Ali Arıduru-Sakarya
Ulaştırma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Suat Hayri Aka-Bitlis
Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ferhat Şelli
Tarım İşletmeleri (TİGEM) Genel Müdürü Halis Bilden
Et ve Balık Kurumu (EBK) Genel Müdürü Bekir Ulubaş
Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Teşkilatlanma ve Destekleme (TEDGEM) Genel Müdürü Mehmet Taşan
ÇAYKUR Genel Müdürü Ekrem Yüce-Sakarya
Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Koruma Kontrol Genel Müdür Yardımcısı Beytullah Okay-Burdur
TCDD Genel Müdür Yardımcısı Veysi Kurt-Ankara
TCDD Genel Müdür Yardımcısı İsmet Duman-Kütahya
Ankara Cumhuriyet Savcısı Mehmet Yücesoy-Amasya
Ankara Emniyet Müdürlüğü'nde Şube Müdürü Alparslan Gürgenç-Mersin
Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarı Ali Boğa-Muğla
Sanayi ve Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdürü İsmail Yücel-İstanbul
Maliye Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanı Doç. Ahmet Kesik-Konya
Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Turan Buzgan-Bingöl
Sağlık Bakanlığı İletişim Koordinatörü/Daire Başkanı Osman Güzelgöz-Şanlıurfa
Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Şanal Tosun-Malatya
TBMM Personel ve Muhasebe Dairesi Başkanı Fatih Uğurlu-Kahramanmaraş
Gelir İdaresi Başkanlığı Daire Başkanlarından Veysel Karani Aksungur-Ankara 2. Bölge
TBMM Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Nedim Küçüker
Dış Ticaret Müsteşarlığı İthalat Genel Müdürü Mustafa Sever-Mersin
Maden Tetkik ve Arama (MTA) Genel Müdür Yardımcısı Abdullah Tombul-Gaziantep
Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürü Ömer Ulu
EGO Genel Müdür Yardımcı Cenap Aşçı
Ankara Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın Daire Başkanı Ahmet Recep Tekcan
Ankara İl Tarım Müdürü Ruknettin Ceyhun
Şanlıurfa Belediye Başkan Yardımcısı Emin İzol-Şanlıurfa
Amasya Çevre ve Orman İl Müdürü Yaşar Kayataş-Amasya
Samsun Göğüs Hastalıkları Hastanesi Başhemşiresi Ayşe Keskin-Samsun
Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Selahattin Çimen-Sivas
Türkiye Elektrik Ticaret Anonim Şirketi Genel Müdürü Hacı Duran Gökkaya-Kahramanmaraş
Elektrik Üretim Anonim Şirketi Genel Müdür Yardımcısı Nurettin Kulalı-Çorum
Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Mehmet Akif Şam-Ağrı
Milli Eğitim Bakan Başdanışmanı, Çıraklık ve Yaygın Eğitim Genel Müdür Yardımcısı Yusuf Büyük
Özelleştirme İdaresi Başkanlığı İdari ve Mali İşler Dairesi Başkanı İsmail Altıntaş-Bolu
Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Daire Başkanı Ercan Türk-Giresun
Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim Genel Müdür Yardımcısı Timur Şeyhoğlu-Artvin
Çevre ve Orman Bakanlığı Çevresel Etki Değerlendirmesi ve Planlama Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Karaoğlan-Gaziantep
TBMM Parlamenter Hizmetleri Müdür Yardımcısı Salih Kurnaz-Kırıkkale
TBMM Parlamenter Hizmetleri Müdür Yardımcısı Hayrettin Özbay-Tokat
Başbakanlık Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Başmüfettişi Nesim Çelik-Van
Ulaştırma Bakanlığı Bursa Bölge Müdürü Ender Yeniçeri-Bursa
Konya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Saymanı Hüseyin Üzülmez
Gaziantep Sanayi Odası Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Nejat Koçer
Gümrükler Kontrol Genel Müdürlüğü Mevzuat ve Koordinasyon Daire Başkanı Ceyhan Yalçın-Konya
EGO Genel Müdürlüğü Özel Kalem Müdürü Ünal Ömer Güçlü
Elazığ Milli Eğitim Müdürü Nihat Büyükbaş
Malatya İl Sağlık Müdürü Müdürü Hacı Bayram Zengin
Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Salih Çelik
Malatya Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut
İstanbul Kültür ve Turizm Müdürü Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili
Van Vali Yardımcısı Atay Uslu-Antalya
İstanbul Ticaret Odası Meclis üyeleri Hidayet Işık, Ersin Çetin
Gençlik ve Spor Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Kocatepe-Artvin
Bocce Bowling Dart Federasyonu Başkanı Ahmet Recep Tekcan-Kars
GSGM Sağlık Dairesi Başkanı Sultan Seyhan-Samsun
GSGM Erzurum İl Müdürü Fatih Çimtınar-Erzurum
Güreş Federasyonu Başkanı Osman Aşkın Bak-İstanbul
GSGM Aydın İl Müdürü Bekir Çeker-Amasya
Antalya Vali Yardımcısı Mestan Deniz-Antalya
SHÇEK Genel Müdür Yardımcısı İmambey Ertem-Kars
RTÜK Eğitim Daire Başkanı İhsan Şener-Şanlıurfa
Başbakanlık Başmüşaviri ve Gazi Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Emrullah İşler-Ankara 2. Bölge
Denizli Belediye Başkanı Nihat Zeybekci
İstanbul Vali Yardımcısı Ali Kazgan-Malatya
Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Hami Yıldırım-Burdur
Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Zeki Adlı-Erzurum
Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Proje Şube Müdürü Selda Yılmaz-Sakarya
Türkiye'nin Tahran Büyükelçiliği eski Basın Ateşesi Levent Alparslan-Ağrı
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar yardımcıları Sıddık Topaloğlu, Halis Yunus Ersöz
Savunma Sanayi Müsteşar yardımcısı Dr.Faruk Özlü-Düzce
Sağlık-Sen Genel Başkanı Mahmut Kaçar
Eğitim-Bir-Sen Genel Sekreteri Halil Etyemez
Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Teşkilandırma Daire Başkanı Adnan Yılmaz
Özelleştirme İdaresi Başkanlığı Finansman ve Fon Yönetimi Daire Başkanı Cengiz Yavilioğlu-Erzurum
Adıyaman Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Durmuş
Kadirli Kaymakamı Abdulrauf Ulusoy-Mersin
İzmir Ulaştırma Bölge Müdürü Ömer Tekin
Ege Yağlı Tohum ve Hububat İhracatçıları Birliği Başkanı Ramazan Abay
Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürü Bekir Çeker-Amasya
Aydın İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Dindar-Eskişehir
SGK Denizli İl Müdürü Ayhan Dorum
İş-Kur Denizli İl Müdürü Desim Evis-Siirt
Uşak Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Hazim Sesli
Uşak İl Çevre ve Orman Müdürü Ramazan Toker-Uşak
Uşak Devlet Hastanesi Başhekimi İsmail Güneş-Uşak
Şanlıurfa Kültür ve Turizm Müdürü Selami Yıldız
Şanlıurfa Vakıflar Bölge Müdürü Müslüm Tüysüz.
CHP
— Süleyman Demirel Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Lütfi Baydar
— DİSK Genel Başkanı Süleyman Çelebi
— Yozgat Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Alirıza Erbay-Ankara Eğitim-İş Sendikası Genel Başkanı Yüksel Adıbelli-İzmir Basın-İş Sendikası Genel Başkanı Yakup Akkaya
— Ankara Ticaret Odası Başkanı Sinan Aygün
— Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bahri Gökçebay
— Ankara Cumhuriyet Savcısı Türker Tok
— Türk Eczacıları Birliği Genel Sekreteri Özgür Özel-Manisa
— İTO Meclis Üyesi Bülent Seyhan
— TÜRMOB Yönetim Kurulu Üyesi Rıfat Nalbantoğlu-İzmir
—Tunceli Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Hüseyin Yıldız
— Bursa Barosu Başkanı Zeki Kahraman.
MHP
— Merkez Valisi Muammer Muşmal-Elazığ
— Başbakanlık Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurum Yurtiçi ve Yurtdışı İlişkiler Dairesi
— Başkanı Dr. İdris Karakuş-Kırıkkale
— Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Bircan Akyıldız
— Devlet Planlama Teşkilatı Sanayi Dairesi Başkanı Dr. Atila Bedir
— Sincan 1. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Hakim Osman Kaçmaz
— TBMM Kanunlar ve Kararlar Müdür Yardımcısı Şeref İba-Osmaniye
— İTO Meclis Üyesi Fuat Fettahoğlu
— Antalya Vali Yardımcısı Hakkı Loğoğlu-Osmaniye
— Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Ar-Ge Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Hüseyin Fidan
— Erzurum Milli Eğitim Müdürü Fevzi Budak-Erzurum
— Atatürk Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kamil Aydın-Erzurum
— Tunceli SGK İl Müdürü Mehmet Tahir Doğan-Elazığ
— ASKİ Genel Müdür Yardımcısı Zülfikar Altay
— Ankara Alaşehir Belediye Başkanı Kadir Daş-Manisa.
ADAY ADAY OLACAĞI PARTİSİ BELLİ OLMAYANLAR
— Eski Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Başkanvekili Kadir Özbek
— YARSAV Başkanı Emine Ülker Tarhan
— Tutuklu Emniyet Müdürü Hanefi Avcı
— Merkez valileri Mustafa Erkal, Hayrullah Yıldız, Ali Serindağ, Mehmet Ersoy, Veysel Dalmaz,
— Nihat Canpolat, İsmail Fırat, Aslan Kütükcü, Mustafa Yiğit, Doğan Hatipoğlu
— Avrupa Birliği Genel Sekreteri Büyükelçi Volkan Bozkır
— Yalova Valisi Yusuf Erbay
— DSİ Genel Müdürü Haydar Koçaker
— Orman-Köy İlişkileri Genel Müdür Yardımcısı Hüseyin Avni Çatal
— Adana Cumhuriyet Savcısı İlhan Cihaner
— TCDD Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi Veysi Kurt
— TCDD Genel Müdür Yardımcısı İsmet Duman
— Yargıtay Cumhuriyet Savcısı Muzaffer Hatipoğlu
— Eyüp Savcısı Ali Özgündüz
— Şişli Hakimi Mithat Ali Kabaali
— Aydın Vali Yardımcılığına atanan Kemer Kaymakamı Bayramali Köse-Rize
— Yurtdışı İşçi Hizmetleri Genel Müdürü Nesrin Türkan
— SGK Başkan Yardımcısı Fatih Acar
— Ulaştırma Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdür Yardımcısı Bahri Kesici
— Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdür Yardımcısı Vekili Turan Öz
— 1. Sınıf Emniyet müdürleri Nurettin Kartal, Mehmet Gökçearslan, İsmail Özdemir, Sırrı Oğuz, Bahri Gürbüz
— Sümer Holding Genel Müdür Müşaviri Osman Yazıcı
— TASİŞ Genel Müdürü Nuruddin Dönmez
— DPT İkili Ekonomik İlişkiler ve Teknik İşbirliği Daire Başkanı Mehmet Çırak
— GSGM Genel Müdür yardımcıları Mehmet Kocatepe, M. Ali Babacan
— İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürü Sabri Sadıklar.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İSKİ ve İETT'de görev yapan 17 kişi, milletvekili seçimlerinde aday adayı olmak için görevlerinden istifa etti.
Konuya ilişkin açıklamaya göre, milletvekili aday adaylığı için görevlerinden istifa edenlerin isimleri şöyle:
İstanbul Büyükşehir Belediyesi; Kemal Ertuğrul Öztürk (Şube Müdürü), Abdurrahman Yıldırım (Avrupa Yakası İtfaiye Müdürü), Mehmet Emin Dindar (Doktor), Şevki Karataş (Arşiv Müdür Yardımcısı), Ali Mazak (Kütüphane ve Müzeler Müdürü), Numan Güzey (Kültürel ve Sosyal İşler Daire Başkanı), İrfan Uzun (Genel Sekreter Yardımcısı) Yusuf Tülün (Uzman), Suzan Çelik (Memur), Lütfü Özşahin (Kütüphaneler ve Müzeler Müdürlüğü, Şef) Turgut Durmuş (Yol Bakım ve Onarım Müdürlüğü, Şef), Mikdat Açıkkapı (Projeler Müdürlüğü, Mühendis), Adullah Yılmaz (İnsan Kaynakları Müdürlüğü, Programcı).
İSKİ; Maşallah Taylan (Uzman), Şirvan Çalışkan (Avukat), Cafer Sezgin (Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı).
İETT; Mustafa Dal (Yapı Tesisleri Daire Başkanı).
- Etiketler :
- Haberler