Eski hakemler Erman Toroğlu ve Ahmet Çakar'la televizyoncu Reha Muhtar'ın birlikte yaptığı Son Kale programında yine kavga çıktı.

Haftalardır programda ve gazete köşelerinde süren tartışma, Ahmet Çakar ve Erman Toroğlu'nun Bülent Uygun'a soru sormamızı engelledi diyerek programın moderatörü Reha Muhtar'la kapışmasıyla alevlenmişti.

Dün akşam ise Reha Muhtar'ın programa bağlanan Tolunay Kafkas'a Ercan Saatçi'nin soru sormasına izin vermesi üzerine de stüdyo hareketlendi.

Toroğlu ve Çakar'ın "Bir dakika çifte standart" var itirazlarıyla karşılaşan Reha Muhtar, "Konuğuma saygımdan dolayı telefon bağlantısını bitireyim, açıklama yapacağım" dedi. Ancak Toroğlu ve Çakar'ın bağırmaya başlaması üzerine "Burası hergele meydanı değil" diyen Muhtar programı yine kapattı.

Program Muhtar'ın ekrana bindirilen, "İncir çekirdeğini doldurmayan tartışma belki bir protez bacak olup, engelli bir insanın ruhunu doldurur" sözleriyle kapandı.

Reha Muhtar, yaşananlar üzerine medyatava'ya sabahın ilk saatlerinde bir açıklama yaptı:

"Sevgili izleyiciler...

Son Kale programında sizlere verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dilerim...

Bu adamlara birisinin "DUR" demesi gerekiyordu...

Böylesine bir sosyal sorumluluk projesini yerine getirmek zorunda kaldığım için huzurluyum...

Bu iki arkadaşla Son Kale programını bundan böyle hiçbir şekilde yapmayacağım...

Bu programın ay başından itibaren, dün geceki program dahil bana ait tüm ödemelerini Engelli Sporcular Vakfı TEYSEV’e bağışlıyorum...

Hiç olmazsa incir çekirdeğini doldurmayan bu boş tartışma anlamlı bir hizmete vesile olur...

Birkaç engelli sporcumuz, o program paralarından belki tekerlekli bir sandalyenin belki de protez bir bacağın sahibi olur...

İncir çekirdeğini doldurmayan tartışma belki bir protez bacak olup, engelli bir insanın ruhunu doldurur...

Saygılarımla...
Reha Muhtar..."


Geçen haftaki şiddetli tartışmanın ardından programın moderatörü Reha Muhtar ayrılma kararı almıştı. Muhtar, kanalın ısrarı üzerine programa devam etti ancak kazancının engelli sporculara verilmesini şart koştu.