Diyarbakır'ın Lice ilçesi'nde PKK'lı teröristlerin döşediği mayının patlaması sonucu şehit olan askerlerin ailelerine acı haber verildi.

Lice'de zırhı araçta bulunan 9 askerden Onur Görmez'in ailesinin yaşadığı Aydın'ın Karpuzlu ilçesine bağlı Ömerler köyünde büyük üzüntü yaşandı.

Şehit babası Kamil Görmez oğluyla önceki gece telefonda görüştüğünü anlatarak, "Bize telefonda operasyona gideceğini ve şehit düşme ihtimali bulunduğunu söyledi. Akrabalarının onu aramasını istedi. Kontürüm bittiği için 2 dakika konuşabildik ve görüşmemiz yarıda kesildi. Hala şehit olduğuna inanamıyorum. Vatan sağ olsun" dedi.

'EYVAH BİR ŞEHİT DAHA MI VERDİK?'
Emrah Polat'ın ailesinin yaşadığı Aydın'ın Nazilli ilçesinde de yas vardı.

Er Emrah Polat'ın şehit olduğu haberini vermek için Nazilli Kaymakamı Caner Yıldız, Nazilli Garnizon Komutanı Yarbay Hüseyin Ulukaraağaç, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Kadir Ayhan ve Emniyet Müdürü Abdullah Günal ailenin evine gitti. Kapıda yetkilileri gören şehidin annesi Nuran ile babası Yaşar Polat, "Eyvah, bir şehit daha mı verdik?" dediler. Şehidin anne ve babası, "Dayın o mertebeye ulaşmıştı, Emrah'ım sen de mi şehitsin?" sözleriyle ağıt yaktı.

Şehit Er Emrah Polat'ın dayısı Bülent Özçelik'in de Kayseri'de görevliyken 1995 yılında şehit olduğu öğrenildi.

ŞEHİT HABERİ EŞİNE VERİLDİ
Jandarma Uzman Çavuş İlhami Hardal'ın Kilis'teki baba evinde de üzüntü vardı.

8 yıllık uzman çavuş olan İlhami Hardal'ın 6 yıldan bu yana Lice'de görev yaptığı belirtildi.

Bir çocuk babası şehit Uzman Çavuş Hardal'ın eşi Seval Hardal'ın ikinci çocuğuna hamile olduğu, haberini aldıktan sonra Diyarbakır Asker Hastanesi'nde tedavi altına alındığı öğrenildi.

Hardal ailesinin, oğullarının şehit olduğu haberini gelinlerinden öğrendikleri bildirildi.

BABA TELEFONLA EVE ÇAĞRILDI
Komando er Miktat Beder'in Trabzon'un Arsin ilçesine bağlı Çiçekli köyündeki ailesine de acı haber verildi.

Şehit haberinin verildiği sırada 5 aylık asker Miktat Beder'in annesi Fatma ile kardeşleri evde bulunurken, inşaat ustası olan ve Rize'de çalışan babası Mustafa Beder telefonla eve çağrıldı.

Haberi aldıktan sonra gözyaşlarına boğulan anne Fatma Beder, ''Oğlum askere giderken 'Bu köye bir bayrak dikeceğim'' diyerek gitmişti'' diye ağıt yaktı.

Bir süre sonra eve gelen, gözyaşlarını tutamayan baba Mustafa Beder de bir süredir oğluna telefonla ulaşmaya çalıştığını ama görüşemediğini söyledi.

MANİSA KULA'DA YAS
Mehmet Ali Karaduman'ın Manisa'nın Kula ilçesindeki evine de acı haber ulaştı.

Şehit Er Karaduman'ın babası Kamil Karaduman, olayı öğrendikten sonra fenalaşarak hastaneye kaldırıldı.

BABASI İKİ YIL ÖNCE ÖLMÜŞTÜ
Zeynel Direkçi'nin ailesinin yaşadığı Gaziantep'te de büyük üzüntü vardı.

Şehit erin annesi Sultan Direkçi, acı haberi gittiği Şehitkamil ilçesine bağlı Sinan köyünde aldı. Baba Muzaffer Direkçi'nin 2 yıl önce geçirdiği rahatsızlık sonucu vefat ettiği bildirildi.

ANNE VE BABA HASTANEYE KALDIRILDI
Er Erdal Oral'ın Kars'ın Kağızman ilçesinde yaşayan anne ve babası, acı haberi aldıktan sonra fenalık geçirdi ve hastaneye kaldırıldı.

Çengilli köyünde yaşayan baba Rasim Oral ve anne Mahire Oral, Kağızman Devlet Hastanesi'nde müşahade altına alındı.


DEDE VE NİNESİ ANKARA'YA GİTTİ
Uzman Çavuş Salih Akyürek'in Yozgat'ın Sorgun ilçesinde yaşayan yakınları, cenaze töreni için Ankara'ya gitti.

Haberi alan Akyürek'in İncesu köyünde yaşayan dedesi Osman Kaya ile anneannesi Gülhanım Kaya büyük üzüntü yaşadı. Şehidin dedesi ve anneannesi, Ankara'ya hareket etti.

Şehit Uzman Çavuş Salih Akyürek'in evli ve 2 çocuk babası olduğu öğrenildi.

AİLEYE HABERİ TRABZON'DAKİ AMCA VERDİ
Komando er Murat Çavdar'ın şehit olduğu haberini İstanbul'da yaşayan ailesine, Trabzon'daki amcası verdi.

Çavdar'ın, Paşabahçe Soğuksu Mahallesi Ede Sokak'taki evinde gazetecilere duygularını anlatan baba Ergün Çavdar, oğlunun bir ay önce izine geldiğini belirterek, ''İzninin bitiminde havalimanından yolcu ettik. Gidince aramasını istemiştim. Diyarbakır'a gittiğinde beni aradı. Ondan sonra bir daha görüşemedik. Sonra bu haberi aldık'' diye konuştu.

''Neler hayal ettim, başıma neler geldi'' diyen Ergün Çavdar, oğlunun terhisine 3-4 ay kaldığını ifade ederek, ''Ağustos'ta tezkere alacaktı. Annesi perişan vaziyette. Oğlumun cenazesinin buraya getirilmesi ve şehitliğe defnedilmesi benim için büyük bir onurdur'' şeklinde konuştu.

Şehit Er Murat Çavdar'ın büyük üzüntü yaşayan annesi Kezban ve kardeşleri Özlem ile Derya Çavdar doktor kontrolünde tutuluyor.

Bu arada, askere gitmeden önce kuaför olarak çalıştığı öğrenilen şehit Murat Çavdar'ın evinin önüne ve yakındaki köprünün üzerine Türk Bayrağı asıldı.