Söndüremeyince yıktılar

Ağrı'da bir evde çıkan yangın, itfaiye aracındaki suyun donması nedeniyle söndürülemedi. Bunun üzerine yanan ev iş makinesiyle yıkılarak, yangının çevredeki evlere sıçraması engellendi.

Haberler - Anadolu Ajansı 26.12.2013 - 03:51

Söndüremeyince yıktılar

Ağrı'nın Eleşkirt ilçesinde, itfaiye ekiplerinin su donduğu için müdahale edemediği yanan ev, yangın çevreye sıçramaması için iş makinesiyle yıkıldı.

Edinilen bilgiye göre, Hürriyet Mahallesi'nde, Fatma Polat kirada oturduğu tek katlı evde sobayı yaktıktan sonra iki çocuğunu bırakarak okuldaki diğer iki çocuğunu almaya gitti.

Bu sırada, evin çatısında henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Yangının kısa sürede büyümesi üzerine yardım istendi.

Eve gelen anne Polat, yangını görünce içeride bulunan iki çocuğunu dışarı çıkardı. Olay yerine gelen Eleşkirt Belediyesine ait itfaiye ekibi yangını söndürmek isterken araçtaki suyun donduğu anlaşıldı.

Yangına müdahale edilemeyince, Ağrı merkez ve yakın beldelerden itfaiye aracı istendi. Yaklaşık 4 saat süren çalışmanın ardından yangın söndürülemeyince Eleşkirt Belediyesine ait kepçeyle ev yıkılarak yangının çevredeki konutlara sıçraması engellendi.

Kanal açma makinesiyle de soğutma çalışması yapıldı. Yangın söndürme çalışmaları sırasında fenalaşan Fatma Polat, ambulansla Eleşkirt Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Mahalle muhtarı Ahmet Tekin, yaptığı açıklamada, bütün belediyelerden itfaiye aracı istediklerini belirterek "Ağrı'dan itfaiye aracı gelmedi. İlçe belediyesinin araçlarının da suyu donmuş. Maddi durumu iyi olmayan bir aile. Evle bütün eşyaları yandı. Fatma Polat'ın eşi Cemil, il merkezinde işçi olarak çalışıyor. Aile, geceyi bir akrabalarının yanında geçirecek" dedi. Bölgede hava sıcaklığının gündüz -13 derece olduğu belirtildi.

Sayfa Yükleniyor...