Sony Ericsson'un son harikası Türkiye'de

Tasarım ödüllü ve dev ekranlı Xperia Arc piyasaya sunuluyor.

17.05.2011 - 13:57

Sony Ericsson'un son harikası Türkiye'de

Türkiye'de son birkaç yıldır sessiz kalan Sony Ericsson, dünyada popüler olan akıllı telefonlarını bir bir Türkiye'ye getiriyor. Dizinin son halkası Xperia Arc.

Hem şık hem de işlevsel tasarımıyla dünyanın en prestijli ödüllerinden reddot 2011 tasarım ödülüne layık görülen Xperia Arc, parlak ekranı ve süper ince tasarımıyla dikkat çekiyor.

Beklendiği üzere multimedya yetenekleri üst sınırda tutulan cihaz, Sony Exmor 8,1 megapiksel kameraya, video ve fotoğrafları HD aktarabilen HDMI televizyon bağlantısına sahip. Makinede Android işletim sisteminin son sürümü 2.3 Gingerbread kullanılıyor.

Makinenin ekranı 4.2 inç boyutunda ve 854x480 piksel çözünürlüğe sahip. Dahili 1 GB depolama alanı bulunan cihaz elbette harici bellek (32GB'ye kadar) kabul ediyor. Kullanılan işlemci 1GHz Qualcomm.

Facebook ve Foursquare gibi sosyal medya araçlarını tek ekrandan kullanmaya imkan veren Timescape uygulaması da sosyal medya tutkunları için ideal. Firma bültenine göre ürün 26-28 Mayıs tarihlerinde Kanyon’daki Xperia’nce Zone’da bütün kullanıcıların beğenisine sunulacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...