Sony, Xperia S ile geliyor

Sony Mobile Communications, 2012 yılında Türkiye’deki akıllı telefon piyasasında kozu olacak Sony Xperia S’i tanıttı.

07.04.2012 - 09:48

Sony, Xperia S ile geliyor

Sony Xperia, Cuma günü Akdeniz Bölge Başkanı Antonios Barounas ile Türkiye, Yunanistan ve İsrail Pazarlama Direktörü Aysun Şabanlı’nın yer aldığı tanıtımla Türk basınına tanıtıldı.

Barounas, Xperia’nın, Sony Entertainment Network ile sunulan eğlence platformunu tamamlamayan son üyesi olduğunu belirtti. TV, PC, tablet ve akıllı telefonun yer aldığı dört ekran deneyimini tamamlayan Xperia, Fizy’i de içinde bulunduran çok farklı bir müzik içeriği ve kalitesi sunacak. NFC özelliğiyle, Xperia, Sony müzik sistemleriyle Bluetooth bağlantısıyla çalışan bir ses sistemine dönüşecek. Farklı tasarımıyla dikkat çeken Xperia'nın şeffaf bandı, kullanıcının isteğine göre farklı renklere sahip olabiliyor.

Sony’nin Türkiye pazarındaki başarısına ve hedeflerine değinen Şabanlı, 2011’de dünya genelinde 28 milyon Xperia akıllı telefonu sattıklarını, 2012’de, Sony’nin Akdeniz bölgesi merkezlerinden biri olan Türkiye’deki satışlarla bu rakamı daha da artırmak istediklerini belirtti. Türkiye akıllı telefon piyasasındaki payını 2011’de yüzde 23’ten yüzde 34’e çıkaran Sony, Google Android ile bu yıl daha da büyük bir başarı elde etmek ve satışlarını yüzde 100 artırmak istiyor.

Sony’nin belirlediği strateji ise çok basit: Farklı tasarım ve yüksek kalite ile Türkiye’deki genç kullanıcıları Xperia’ya çekmek. Fiyatı kalitesine göre ideal gibi görünen telefonun işletim sistemi Android 2.3 (Gingerbread). Ancak Haziran ayında Android 4.0 (Dondurmalı Sandviç) güncellemesi yapılacak.

Xperia S’in özellikleri:

-128 x 64 x 10,6 mm, 144 gram.

-4.3 inç Reality Display ve Mobile BRAVIA® Engine ile HD ekran (1280 x 720), artı HD kayıt için 1.3 MP 720p ön kamera ve 1080p (Full HD) arka kamera.

-1.5 Ghz çift çekirdek ve 32 GB dahili flash depolama.

-12 MP arka kamerada Sony Exmor R™ mobil teknolojisi ve bekleme modundan 1,5 saniyede çekim moduna geçebilen Hızlı Çekim özelliği.

-NFC Yakın Alan iletişimi ve Xperia SmartTags.

-DLNA kopya koruma sistemi ve HDMI bağlantısıyla Xperia S’i TV’ye bağlayarak BRAVIA Sync üzerinden uzaktan kumanda olarak kullanma desteği. Xperia S, Full HD uyumlu TV’lerde Full HD görüntü sağlar.

-3B sweep panorama

-16 x Dijital Zum

-Müzik: 3B surround sound, PlayNow™ hizmeti, TrackID™ müzik tanıma, xLoud™ Experience

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...