Sony'den çocuklara yarıyıl hediyesi EyePet

Daha önce benzeri görülmemiş bir yapım olarak, Sony tarafından geliştirilen EyePet sanal evcil hayvan oyunu, PlayStation3 sahipleriyle buluşuyor.

26.01.2010 - 11:33

Sony'den çocuklara yarıyıl hediyesi EyePet

Henüz bir yumurtayken evlat edinebileceğiniz kaç varlık tanıyorsunuz? Ayrıca, bu yumurtanın en iyi arkadaşınız olabileceğini de biliyor musunuz? Sony tarafından geliştirilen EyePet, tam da böyle bir varlık. EyePet, bizim bildiğimiz, tanıdığımız yaşayan hayvanlar arasından bir tür değil. Daha çok kedi ve maymun karışımı olarak tarif edilebilecek EyePet, sahiplenilmek, ailenin eğlencesi ve dostu olmak için can atıyor.

Bu sanal evcil hayvan, doğduktan sonra sahibi ona bir isim koyuyor ve sonrasında hayvanın tüm sorumluluğunu üstleniyor. EyePet, büyümesi sırasında üç eşsiz evrim sürecinden geçerek zamanla daha çevik, daha etkileyici ve daha akıllı hale geliyor. EyePet acıktığında sahiplerinin onu beslemesi, canı sıkıldığında onunla oynaması ve kendini yalnız hissettiğinde onu sevmesi gerekiyor. Küçücük bir yumurtayken zamanla büyüyüp, en sıkı dost haline gelen EyePet’in her anına tanık olmak, sahiplerine özel duygular hissettiriyor.

EyePet, etkileyici bir interaktif aile eğlencesi olmanın yanı sıra oyunculara, yaratıcılıklarını geliştirme imkanı tanımasıyla da son derece ayrıcalıklı. Oyuncular, EyePet ile sohbet edebiliyor, kürkünü diledikleri gibi şekillendirebiliyor veya ona havalı kıyafetler giydirebiliyor. Aslında EyePet, her şeyi, oyuncuların hayal gücüne bırakıyor. Bu şirin hayvan, PlayStation Eye Camera ve Magic Card sayesinde evin içinde koşturup duruyor, sahiplerinin her anını ayrı bir keyfe dönüştürüyor.

Oyuncular, oyunun içinde, hazır olarak sunulan oyuncaklara ek olarak, kendi çizmiş oldukları nesneleri Eye Cam üzerinden taratıp, evcil hayvanları için yeni oyuncaklar da yaratabiliyor. Hatta onun için yeni fantastik oyuncaklar bile çizebiliyor. Eye Cam’in hareket algılama özelliği sayesinde oyuncular tüm bunları el kol hareketleriyle gerçekleştirebiliyor, hiçbir şeye dokunmadan ekrandaki nesnelerle ve sevimli evcil hayvanlarıyla temasa geçebiliyor.

EYEPET SAHİBİNİ TANIYOR
EyePet, yine Eye Cam sayesinde evin içindeki herkesi tanıyor. Ancak kim onunla daha fazla vakit geçirip, ilgileniyorsa ona daha fazla tepki veriyor. Çeşitli oyunlar yaparak, hatta hoşlandıklarının yüzünü yalayarak sevgisini gösteriyor. EyePet, tüm bu özellikleri ile çocukların en iyi arkadaşı, can dostu olabiliyor. Ayrıca oyuncular, arkadaşlarıyla paylaşmak için sanal hayvanlarının en unutulmaz anlarını fotoğraflayabiliyor veya videoya da çekebiliyor.

EyePet, özellikle evcil hayvan beslemek isteyip de bakımının zor olduğunu, belki de çocuklarının bu sorumluluğun altından kalkamayacağını düşünen aileler için bir kurtarıcı görevi de görüyor. Hatta aileler, önce sanal olarak çocuklarının evcil hayvan yetiştirmedeki başarısını ölçümleyip, buna göre aileye yeni bir canlı arkadaş katıp, katamayacaklarını gözlemleyebiliyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...