Sosyal medyanın 250 şişe kıran adayı

İnternete düşen bir videoyla üne kavuşan Ahmet Yılmaz, İnci Sözlük'ün desteğiyle Eskişehir'den bağımsız aday oldu. Yılmaz'a adaylık yolunu açan o gün ve '12 Haziran' NTV'de konuşuldu.

13.04.2011 - 23:30

Sosyal medyanın 250 şişe kıran adayı

Yaklaşık bir yıl önce, komşu tekel bayine gelen bir grup kötü niyetli genci şişelerle kovalama görüntüleriyle internette yer alan Ahmet Yılmaz, İnci Sözlük’ün Eskişehir’den bağımsız adayı.

Ahmet Yılmaz o gün yaşananları, İnci Sözlük’ten Bakuninin Kuzeni de adaylığa giden süreci Mirgün Cabas’la Her Şey’de anlattı.

Tüm Eskişehir’den destek isteyen Yılmaz o gün 250’ye yakın şişe kırdığını belirtirken, sözlüğün sesi Bakuninin Kuzeni de Yılmaz’la başarmak istediklerini dile getirdi.

12 Haziran seçimlerine girecek bağımsız adayları arasında renkli yüzler var.

Aralarından biri, İnci Sözlük’ün desteğiyle Eskişehir’den bağımsız aday olan 35 yaşındaki Ahmet Yılmaz. Arkasına internet sözlüğünü alan Yılmaz’ı, internette çok izlenen bir video üne kavuşturdu.

Araba kiralama şirketi olan Yılmaz, yan komşusu tekel bayinde gaspa yeltenenlere karşı verdiği mücadeleyle sosyal medyada ünlendi.

Yılmaz ve destekçisi İnci Sözlük’ün temsilcisi Bakuninin Kuzeni, Her Şey’e konuk oldular.

YILMAZ: HERKESTEN DESTEK İSTİYORUM
"Sözlükçü arkadaşlar 'senin paranı toplayalım ve Eskişehir’den aday gösterelim' dediler. Ben de kırmadım ve kabul ettim. Eskişehir halkından oy istiyorum. İnci Sözlük beni destekliyor ama ben herkesten destek istiyorum. Hemşerilerime elimden geldiği kadar seslerini Ankara’ya taşıma sözü veriyorum" diyen Ahmet Yılmaz, olay günüyle ilgili de şu ayrıntıları verdi:

"Sağolsun bayici arkadaş olayın ciddiyetini görünce ‘abi sen bizim canımızı kurtardın, para neymiş’ dedi ve para istemedi. Şahıslar hala kapının önündeydiler ve beni bacağımdan bıçaklamışlardı. O olay en az 45 dakika sürdü ve 250’ye yakın şişeyi atmışım. O günden sonra esnaf arkadaşlarım başta olmak üzere herkes gurur duydu ve örnek aldı. Ayrıca daha sonra o semtte böyle bir olay yaşanmadı."

BAKUNİNİN KUZENİ: İSTEKLERİMİZ VAR
"Bütün İnci Sözlük bizi dinliyor şu anda... Bu magazinel bir olay ama onun dışında Ahmet abi oraya komşusu için gidiyor ve kendini öne atıyor. Öncelikle bu tavır bizi etkiledi. Ahmet abi sosyal medyanın çıkardığı biri ve biz de bu alanın en güçlü sesleri arasındayız. Bu konuyu aramızda konuştuk ve Ahmet abi de adaylığı kabul etti. İnci Sözlük’te başlık açtık, 4 gün vardı ve gerekli parayı toplamayı başardık.

Bundan sonra Ahmet abinin seçim vaatleriyle ilgili bizim de birkaç isteğimiz olacak. Ahmet abiyle beraber, internet ve medya yasaklarının üzerine gitmek istiyoruz. Bir adayla ülkeyi değiştiremeyeceğimizin farkındayız ama sosyal medyanın, gençlerin ve İnci Sözlüğün sesi olmayı istiyoruz."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...