'Soundcity-Real To Reel' Radyo Eksen'de

Soundcity belgeselinin albümü 'Soundcity - Real To Reel'i bugünden itibaren Radyo Eksen'in internet sitesi radioeksen.com adresinden dinleyebilirsiniz.

04.03.2013 - 10:58

'Soundcity-Real To Reel' Radyo Eksen'de

Foo Fighters solisti Dave Grohl'un çektiği Sound City belgeseli müziklerinin bugün tüm dünyada ön dinletisi yapılacak. Türkiye’de ise bu öncelik Radyo Eksen'e verildi.

Dave Grohl’un “hayatımı değiştirdi” dediği, Nirvana’nın Nevermind albümünü de kaydettikleri Sound City belgeseli bu seneki İstanbul Film Festivali’nde gösterilecek. Müzikleri ise; bugünden itibaren 15 gün boyunca, Radyo Eksen’in internet sitesi www.radioeksen.com adresinden dinlenebilecek.

Bu serüven aslında Dave Grohl’un 1972 senesinde özel olarak üretilen ve Sound City Studios’da bulunan “Neve 8028 analog kayıt cihazı”nı satın almasıyla başladı. 40 sene boyunca Neil Young, Fleetwood Mac, Tom Petty, Johnny Cash, Guns N’ Roses, Metallica, NIN, Rage Against The Machine gibi efsanevi sanatçılar tarafından kullanılan bu her açıdan eşsiz cihaz ile, Dave Grohl ve Foo Fighters da “Sound City” belgeseli için 606 Studios’da kayıtlar yaptı ve bu kayıtların her biri Sound City filmi için özel olarak “Sound City - Real To Reel” albümünde de yer aldı.

Paul McCartney, Dave Grohl'un eski Nirvana ve şimdiki Foo Fighters grup arkadaşları, Stevie Nicks, Rick Springfield, Trent Reznor, Queens of the Stone Age’den Joshua Homme, Cheap Trick’ten Rick Nielsen, Fear’dan Lee Ving, Slipknot’dan Corey Taylor, Rage Against The Machine’den Brad Wilk ve Tim Commerford gibi efsanevi isimlerin yer aldığı albüm, dijital dünyanın bir parçası haline gelen müziğin asıl faktörü olan “insan unsuru”na vurgu yapıyor.

Aşağıda şarkı listesini bulabileceğiniz albümdeki şarkılar bu akşamdan itibaren Radyo Eksen’in internet sitesinde dinlenebilir.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...